Jdi na obsah Jdi na menu

Kde sjednat půjčení auta na dovolené:

5. 3. 2016

Často si vzpomínám, že pro mě první půjčení auta v cizině bylo hodně psychicky náročné. Ač jsem řičič, který má různými vozidly za sebou mnoho km, tak jezdit v cizině vozidlem z půjčovny, je něco jiného.

Proto jsem před samotným objednáním vozidla věnoval dost času zjišťování podmínek různých autopůjčoven.

Výsledkem toho vznikl postup, kterým se vždy sám řídím při výběru vozu přímo z autopůjčovny, nebo který očekávám od společnosti ( zprostředkovatele ), který porovnává nabídky různých autopůjčoven. 

Nakonec jsem v mnoha cestovatelských fórech našel doporučení na jednoho z největších německých zprostředkovatelů. Jedná se o společnost Billiger Mietwagen.   Přes tuto společnost jsem si osobně půjčoval vozidlo již na 6 různých místech po celém světě. Již jsem také řešil vyplacení škodní události z jejich pojištění. A i ostatní, kterým jsem tuto společnost doporučil byli spokojeni.

Hlavní výhody vypůjčení vozidla přes Billiger Mietwagen.

1 - rozsah míst, kde nabízí vypůjčení vozidla. ( Kde mají partnerské autopůjčovny ). 

2 - cena za zapůjčení. Díky množstevním bonusům získáte ve většině případů o 10 a více % levnější cenu než přímo na stránkách autopůjčovny samotné. Samozřejmostí je možnost platby kartou.

3 - rozsah pojistných možností. Zde se nabízí možnost zapůjčení s nízkou cenou, ale vyšší spoluúčastí při škodní události nebo se nabízí plný rozsah pojištění s 0 spoluúčastí. Díky tomu, že společnost má celosvětovou pojistku na všechny zprostředkovaná půjčovaná vozidla je toto pojištění nižší než pokud si připlácíte za pojistku přímo v autopůjčovně. Doporučuji proto využít pojištění u Billiger Mietwagen. Nevýhodou, kterou je třeba zmínit, je, že v případě škodní události Vám autopůjčovna odečte škodu do výše blokované částky cca 300 - 600 Eur ( u drahých vozidel i výše ). Následně je třeba požádat u Billiger Mietwagen  o vyplacení zaplacené částky z jejich pojistky. Sám jsem již toto absolvoval a vyplacení pojistného plnění trvalo asi 70 dní. Vrácena byla celá částka u nás 279 Eur za poškozený zámek u dveří ). Je samozřejmě třeba dodat požadované dokumenty.

4 - ve většině případů je možnost řízení dvěma řidiči v ceně.

Nevýhodou je komunikace v němčině popř angličtině v případě potřeby řešit nějaké nesrovnalosti. 

Pro představu uvedu řešení našeho  případu, který se nám stal na Krétě.

Po příchodu z pláže jsme zjistili, že se někdo pokusil násilím dostat do vozidla, Vozidlo zůstalo uzamčené, ale došlo k mechanickému poškození zámku. Dálkové ovládání fungovalo a nic se neztratilo. V takovém případě není třeba řešit událost zde s policií. Druhý den jsem se stavil na policii nedaleko apartmánů. Zde jsem dostal formulář o ohlášení škodní události. Žádné otázky nebo podezření. Auto dokonce ani neprohlíželi. Napsal jsem cca místo, cca čas a krátký popis co se stalo. Dostal jsem razítko. Tento dokument jsme předali při vrácení auta v půjčovně. Půjčovna vypočítala cenu opravy na uvedených 279 Eur a tuto čásku jsem zaplatil kartou. Vše je popsáno v protokolu u vrácení vozidla.

Tyto dokumenty včetně záznamu od policie jsem emailem odeslal na Billiger Mietwagen. Druhý den jsem dostal email o registraci pojistné události. Jak jsem psal výše. Celou čásku jsem obdržel na svůj účet po cca 70 dnech. Komunikace na policii i s Billiger Mietwagen probíhala pomocí mojí easy english neboli google translator. Není se čeho bát.

Vzhledem k tomu, že stránky Billiger Mietwagen  jsou pouze v němčině, uvedu pár tipů jak postupovat při výběru a objednání. Do políčka Abholort eingeben zadejte místo vypůjčení. Např. Barcelona. Vyberte např. s ikonou letadla tj přímo na letišti.  Vyplňte požadované data vypůjčení a vrácení. Dejte vyhledat  Jetzt vergleichen.

Doporučuji, aby Vaše auto mělo alespoň tyto pojištění: ohne Selbstbeteiligung a Glass!!  Pokud se s autem chystáte i do terénu pak kompletně pojistit vše. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 
Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×