Jdi na obsah Jdi na menu

N 3 - Unesco doporučuje Lednice - Valtice- Mikulov

 

 odjezd z Brna hodin 9

Brno - Lednice - Valtice - Mikulov - Brno

návrat do Brna 18 hodin

cena 20 Eur os

min 2 platící osoby

Cena obsahuje: Upomínkové DVD s fotografiemi a videem z tohoto výletu, občerstvení, 1 láhev piva nebo minerální vody, colu, sprite 0,5 l, dopravu a průvodce

Cena neobsahuje : vstupné do objektů 

Cestou do Lednice projíždíme krásnou krajinou jižní  Moravy lemované vinicemi a typickými sad s ovocnýmy stromy. Na jihu z roviny vystupují vrcholky Pálavy se zříceninou Dívčího hradu.

Lednice                                           web  města

Katastr obce leží dílem v nivě řeky Dyje, dílem na vysoké terase a zasahuje i do nivy potoku Včelínku. V nivě Dyje vytváří řeka soustavu bočních ramen a kanálů, které mezi sebou svírají pás lužních lesů a nivních luk, z nichž část byla ovšem v minulosti rozorána. Význačné hnízdiště vodních ptáků chrání národní přírodní památka Pastvisko u Lednice, zbytek typické podyjské tůně najdeme i v přírodní památce Květné jezero. V nivě Včelínku byla ve středověku vybudována soustava rybníků, které se staly důležitým hnízdištěm a tahovou zastávkou vodního ptactva (národní přírodní rezervace Lednické rybníky). Lužní lesy, louky i vodní plochy představují významná naleziště řady chráněných druhů rostlin a živočichů. Okolí zámku bylo na počátku 19. století přebudováno v rozsáhlý anglický park, který je příkladem optimálního a citlivého využití přírodního potenciálu krajiny v sadovnické tvorbě. V parku najdeme kromě domácích dřevin i bohatou sbírku cizokrajných stromů a keřů. Parkově upraveny jsou i břehy lednických rybníků a krajinářský význam má rovněž Bezručova alej, spojující Lednici s Valticemi. Vysokou hodnotu tohoto území vyjadřuje zapsání Lednicko-Valtického areálu do seznamu míst Světového kulturního dědictví UNESCO. Zbytek katastru zaujímá zemědělská krajina. 

Virtuální prohlídku zámku Lednice můžete sledovat zde:

Valtice                                web města 

Valtice (lidově také Valčice, německy Feldsberg) je město v okrese Břeclav v Jihomoravském kraji, 9 km jihozápadně od Břeclavi. Má katastrální výměru 4 785 hektarů a v roce 2011 zde žilo přes 3 tisíce obyvatel. Historické jádro města je chráněno jako městská památková zóna. Lednicko-valtický areál je krajinnou památkovou zónou.

Ve Valticích najdete jedno z nejpůsobivějších barokních sídel ve střední Evropě. Zámek Valtice byl navržen jako sídlo vládnoucích princů Lichtenštejnska Johanna Bernharda Fischera z Erlachu na počátku 18. století. Stavba byla pod dohledem Domenica Martinelliho, který byl zaměstnán jako na místě architekta. Palác je obklopen anglickým parkem s chrámem Diany (1812) a dalších neoklasicistní struktur. Spolu s sousední panství chladničky, Což je připojen a 7 km (4.3 mi) dlouho lípa avenue, Valtice tvoří TheWorld dědictví UNESCO Lednička-valtický areál.

Knížecí rodina ztratila všechny své výsady s kolapsem jejich ochránci habsburské monarchie a poté nově zřízené státní ofCzechoslovakia v roce 1918, byla předchůdce České republiky, a zámek zkonfiskován po druhé světové válce, kdy komunisté chopili moci.

Mikulov                                   web města

je město v Jihomoravském kraji v theCzech republiky s počtem obyvatel 7608 (2004). Nachází se přímo na hranici s Dolním Rakouskem na okraji kopcovité oblasti Pálava se třemi Novomlýnskými přehradami.


 

 

Příspěvky

LÁZNĚ LAA AN DER THAYA A POBYT NA PÁLAVĚ S POLOPENZÍ PRO DVA za 2560 kč sleva 43%

10. 12. 2012

 
Celý příspěvek
 

 

 
Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×