Jdi na obsah Jdi na menu

Brno-Líšeň. Mariánské údolí říčky.

11. 3. 2013

Brno-Líšeň Mariánské údolí. Tip na výlet Brno - okolí

Pokud máte čas na půl dne nebo klidně i na celý den pak doporučuji právě tento výlet. 
Výchozím bodem je konečná autobusu č.55 .Jízdní řád zde.
Zde je také možnost bezplatného parkování GPS( 49.203257,16.715934 )
Další a poslední možnost parkování je na soukromém parkovišti GPS ( 49.20714,16.717694 )
Zde již však zaplatíte poplatek 40kč za den.
Poté již pokračujete proti proudu říčky cestou po pravé straně. Všechny cesty jsou značeny turistickými značkami a je možno vybrat různě dlouhé varianty. Jako jednu z variant můzete zvolit například následující trasu.
 
Mapa výletu  zde
Fotografie z výletu zde.
Mezi body B a C se dá cesta zkrátit po modré značce z prudšího srázu. Celková trasa je vhodná i jako cyklostezka a část trasy je určena jako stezka vhodná pro vozíčkáře. Celková délka je asi 19 km a vede kromě pár krátkých úseků téměř pořád po rovině. Výhodou je také možnost volby cesty, buď lesem v případě hodně teplého počasí, nebo naopak otevřené cesty podél rybníků.

 

Brno, Líšeň

 

Zde je naopak k dispozici slunce téměř po celý den. Především na jaře doporučuji fotoaparát s sebou. Údolí říčky je plné rozkvetlých květin .

 

Brno, Líšeň

 

Ale i koncem zimy můžete zachytit zajímavé fotografie. Dobrodružným povahám jistě neuniknou známé jeskyně na konci výletu. Nachází se zde největší z místních jeskyň Pekárna bod E , která je celoročně přístupná a určitě zaujme svým rozsahem. Na průzkum však není vhodná.

 

Brno, Líšeň

 

Dále proti proudu naleznete jeskyni Ochozskou. Tento jeskyní systém je však hodně rozsáhlý , a proto je pro veřejnost uzavřen. Pouze ve dnech otevřených dveří ( info zde:)  se sem dá dostat s průvodcem. Variantou k individuálnímu průzkumu je zajímavější jeskyně Netopýrka foto zde , která se nachází přímo ve svahu naproti Ochozské jeskyně. Nutno přebrodit říčku. Pro průzkum této jeskyně doporučujeme dobrý a spolehlivý zdroj světla a nejlépe i krátké lano. Ideální je samozřejmě jištění kdy jeden člověk zůstává před jeskyní pro jistotu. 

Mariánské údolí Brno Líšeň

Po cestě k jeskyním je několik možností občerstvení. Ranč u Jelena, Muchova bouda a další. Zde je také možnost ubytování.

Ubytovat se za výhodnou cenu můžete v některém z brněnských hotelů 

Celá stezka údolím říčky je braná jako naučná, takže  zde naleznete množství informačních tabulí. Zpestřením pro děti je i množství zvířat např na Ranči u Jelena nebo na začátku a konci výletu v Mariánském údolí.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 
Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×