Jdi na obsah Jdi na menu

Anglie - Londýn 2009

11. 6. 2009
 

low cost cestování je jako droga. Když ho jednou vyzkoušíte nedokážete se zastavit. Proto ihned po našem návratu z výletu do Paříže ( čtěte zde ) opět začínám vyhledávat kam podívat dále. Času není nikdy dost a je potřeba jej využít. Plánuji tedy tentokráte alespoň krátký výlet do další Evropské metropole LONDÝNA. Výhodou je vynikající spojení z Brna do Londýna. S ubytováním v centru Londýna si také poradím na svém oblíbeném vyhledávači a plán je hotový. Po zkušenostech z našeho výletu do Paříže víme, že stihneme prohlídku opravdu pouze nejvýznamnějších míst a samozřejmě pouze bez prohlídek. Přesto si myslím, že i takové krátké seznámení s Londýnem stojí za to.

Plán výletu :

 

11.6.2009 - Ryanair Brno – London Stansted odpolední let , přílet v cca 19 hod místního času. Noc na letišti a ranní odjezd Easybusem do centra v 6 hodin .  

 

12.6.2009 - pěšky z centra projít největší zajímavosti a po poledni registrace na hostel. Odpolední a večerní prohlídka Londýna .  

 

13.9.2009 – po snídani další prohlídka centra a odpoledne odjezd Easybusem na letiště . Odlet do Brna v 17 hod. 

 

Rozpočet výletu pro 5 osob: 
3 dospělí a dvě děti

Letenky. Vzhledem k tomu, že budeme v Londýně pouze 2 dny, potřebuje pouze batůžky s potravinami na první večer a dopoledne další den a pár osobních věcí.     Brno – Londýn 5*5 Eur 25 Eur        Londýn – Brno 5*5 Eur 25 Eur 

Letenky celkově     50 Eur

1 noc na letišti,  Ubytován 1 noc v hostelu se snídaní 5*12 Eur

výhodná nabídka a srovnání cen hotelů nejen v Londýně 

Ubytování celkem                   60 Eur.

Doprava Stansted – Victoria station centru Londýna – Stansted 

Easybus Akce od 1 Libry 1+1+1+2+2 libry tam 8 Eur a 8 Eur zpět. i

Další možností je vypůjčit si automobil přímo na letišti.

výhodná nabídka půjčení vozu nejen v Londýně

 

Doprava celkem                            16 Eur

Vzhledem k tomu, že jsme si něco brali s sebou a v hostelu máme snídaně, byla útrata za jídlo pouze za večeři a pití celkem 60 Eur  

Celkové náklady pro 5 lidí celkem cca 200 Eur

Popis výletu, rady a tipy Londýn

1.den:

Na letiště nás odvezou autem a po 2 hodinovém letu vystupujeme na letišti Stansted. Procházíme snad nejdelší trasu od příletu v Evropě. Procházíme pasovou kontrolu a vcházíme do odletové haly. Je něco po 18 hod místního času a my musíme najít místo kde strávíme noc. Z webu AL mám zjištěno, že noc na letišti by měla být v pohodě. Jde o to najít pokud možno co nejvíce troj sedaček pro 5 lidí . Nakonec se jako nejlepší místo jeví až konec odletové haly, naproti odbavení Air Asia.  

 

Londýn Stansted

 

Celkově na letišti Stansted prochází velké množství lidí. Mnoho z nich zde stráví  noc a najít místo ke spaní po 20 hodině je dost problémové. Jedinou nevýhodou je, že v noci je zapnuta klimatizace a je celkově dost chladno. Plánujete li tedy noc na Stanstedu berte s sebou nejlépe spacák nebo alespoň deku na zakrytí. Po 21 hodině je již jasné, že mnoho lidí zůstane na zemi, což se později potvrzuje. Přes noc je relativně klid, takže nouzové přespání zde opravdu není problém. K životu se vše začíná probírat před 5 hodinou ráno.

 

foto 1 : den zde          

2 den :

Stejně jako ostatní nocležníci vstaneme před 5 hodinou a po ranní hygieně a kávě ( snad nejhorší káva ze všech letišť za téměř 3 Eur ) odcházíme dolů na odjezd Easybusu.  

 

Londýn Stansted

 

Autobus zajíždí 10 min před odjezdem a v 6 hodin odjíždíme směr centrum. Cesta trvá cca 1 hodinu . Projíždíme okrajovými částmi Londýna. Domky zde asi obývají měně movití Britové, protože to zde vypadá dost hrozně. Zastavujeme na známé Baker street a pak již až samém centru u Victoria station. Již doma jsme se dopředu vybavili průvodcem Londýna . Takže už máme představu kam se dá pěšky za dva dny dostat. Jako první se rozhodujeme navštívit známý Hyde park. Naštěstí máme pro Londýn naprosto krásné počasí. V parku obdivujeme krásné veverky, které se dají krmit přímo z ruky.  

 

 

Londýn Hyde park

 

 

Nádherně rozkvetlé květiny kolem zajímavé kašny. Krásná je také zahrada Lady Diany na konci parku. Vycházíme z parku, pokračujeme obloukem podobným jako v Paříži a vcházíme do dalšího parku Green park, který nás dovede až k Buckingham palace.

 
 

Londýn Buckingham palac

 

Je zde velké množství lidí a zjišťujeme, že právě v tyto dny probíhají přípravy na oslavy narozenin Královny. Po cestě od paláce potkáváme i jízdní gardu na koních.  

 

 

Londýn Buckingham palac

 

Byl to pro nás zajímavý zážitek. Procházíme přes Trafalgare square. Pak to máme již pár minut chůze k hostelu na New Row Kings st . Ubytování proběhlo opět v pohodě. Stačí voucher z internetu . Dostáváme karty místo klíčů k pokoji i hostelu. Po vstupu do pokoje jsme málem dostali šok. Věděli jsme, že na pokoji bude až 18 postelí, ale realita je, že se nejedná o klasické postele, ale pouze jsou zde jakési koje na přespání. Ještě, že zde budeme pouze 1 noc. Do skříněk zavíráme nějaké věci a opět vyrážíme na prohlídku. Tentokráte procházíme směrem k řece a podél ní procházíme až k Tower bridge. 

 

 

Londýn Tower bridge

 

Zrovna při našem příchodu podjíždí historická plachetnice, takže se dočkáme i zdvihání mostu. Díky krásnému počasí si výlet opravdu užíváme a po přechodu přes Tower bridge odpočíváme na nábřeží. Náš výlet pokračuje po druhém břehu kolem staré válečné lodi a pak až ke kolu. Zde se již začíná projevovat u většiny únava z celodenního výletu a tak se vracíme odpočinout na hostel. Naštěstí jsou koje uzavíratelné závěsem a tak někteří zaléhají už po 21 hod.Já se ženou a mladší dcerou však ještě nemáme dost a tak jdeme na noční prohlídku Londýna. Procházíme přes Piccadyily circus opět na Trafalgare a zpět. Množství lidí v ulicích napovídá, že Londýn opravdu nikdy nespí. Stejně jako v Paříži máme za jediný den obrovské množství zážitků. Vracíme se na hostel a únavou brzy usínáme, aniž bychom vnímali další podobné turisty.

 

foto 2 a 3. den zde

3.den :

Noc byla kupodivu klidná a ráno brzy opouštíme místnost. Snídaně byla co se týče nabídky poměrně chudá, ale najíst se dalo kolik kdo chtěl. Kolem 9 hodiny odcházíme . Čeká nás dopolední výlet na další zajímavá místa. Především chceme více poznat okolí Buckingham palace. Dále i Westminster a Big Ben. Okolí Buckingham palace je opravdu krásné, ale na mě asi největší dojem udělal Hyde park. Především díky tomu, že zde bylo asi nejméně lidí na velké ploše. Nakonec jsme všechny naplánované památky stihli alespoň uvidět. Je jasné, že na to, aby člověk poznal trochu více všechny památky a život v Londýně budete potřebovat alespoň týden. Určitě se tedy někdy vrátíme.

 

Máte li sami nějaké historky z Vašich cest, podělte se s námi, popř nám pošlete odkaz na Váš web. 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Roman - Elton John

26. 12. 2018 11:42

Elton John is my favourite UK singer of the world. https://www.facebook.com/Elton-John-Tour-Tickets-Concerts-219000645159063/

Brnolowcost - Re: Elton John

26. 12. 2018 11:45

I've moved your comment to an article about Londyn
https://brnolowcost.estranky.cz/clanky/vase-nizkonakladova-dovolena-clanky/anglie---londyn-2009.html#block-comments

 

 

 
Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×