Jdi na obsah Jdi na menu

Bouzov, hrad na Moravě, kde se točily pohádky.

1. 8. 2014
 

při návratu z našeho krásného pobytu na Dolní Moravě jsme využili krásného počasí a rozhodli jsme se navštívit jeden z nejkrásnějších hradů na Moravě, hrad Bouzov. 

Bouzov

Nachází se ve stejnojmené vesnici nedaleko Mohelnice. V krásné přirodě obklopen lesy. Již před příjezdem po klikatých silničkách je krásně vidět. Téměř u hradu je placené parkoviště, ale určitě není problém zaparkovat i přímo ve vesnici. Využíváme krásného počasí především na krátkou procházku po přilehlém parku.

Bouzov

Hrad samotný nabízí několik prohlídkových variant pro různé návštěvníky. Vstup na nádvoří a po okolí hradu je zdarma. Hrad samotný je opravdu nádherný, a tak není divu, že je často využíván při filmování. K nejznámějším filmům patří pohádky : O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Arabela se vrací,aneb Rumburak králem Říše pohádek, Fantaghiro II. 

Bouzov

Budete li mít někdy cestu do této oblasti, a nebo pouze hledáte tip na výlet v okolí Olomouce pak jednoznačně doporučujeme.

Rozhodně také zavítejte do nedaleké prodejny olomouckých tvarůžek
v obci Loštice. No a pokud Vám Loštické tvarůžky přece jenom moc nevoní, tak doporučuji nabídku velkoobchodu  www.dobresyry.cz . Zde si rozhodně vybere každý.
přejeme Vám krásné zážitky z cestování

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 
Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×