Jdi na obsah Jdi na menu

Egypt – Hurghada 2008

30. 6. 2008
 

dovolená v Egyptě. Zájezd do Hurghady.

již od narození mám smysl pro hru a rád se zúčastním různých soutěží. Proto když na rádiu Jih běží již nějaký ten měsíc soutěž o last minute zájezdy k moři říká si proč to nezkusit také. Pravidla jsou jednoduchá. Stačí poslouchat rádio a když zahučí parník volat do rádia. Pokud se dovoláš jako první dělat překvapeného ,jak je možné, že jsi se dovolal právě ty. Výhrou je totiž sice letenka a pobyt v hotelu pro dva na týden zdarma. Zdarma samozřejmě v tomto případě neznamená zdarma. Jde o klasickou reklamu a výprodej posledních volných míst v letadle. Podmínkou totiž je, že se sbalíte a odletíte do dvou dnů a zdarma znamená, že zaplatíte letištní poplatky, palivový příplatek a doplatíte stravu. A nyní začátek .

Krátce po návratu z naší cesty do jižní Itálie – Kalábrie ( čtěte zde ) se blíží letní prázdniny a já jako pokaždé jedu na Hodonín. Poslouchám rádio a v tom hučí parník. Tak vytočím telefon a už jsem v éteru. Následuje klasika. To není možný, jak se to mohlo podařit a další bla bla.. Rozhovor končí a já se dozvídám informace. Vychází následující výhra dovolené zdarma pro dva na týden do Egypta Hurghada. Je 28.6.2008 a odlet je již 30.6.2008. Výhodou je, že tentokráte je možnost odletu z Brna. Zdarma dovolená v nejlevnější variantě vychází s doplatky a vízem na 6600- kč na jednoho bez jídla v nejhorším hotelu. Podle slov asistentky, která volala je třeba volit lepší hotel. Nu což, když už je to zdarma, ať to aspoň stojí za to. Bereme 4 Star hotel s All inclusive . A máme dovolenou zdarma pro dva za 21000 kč. Neber to, když už jsi vyhrál. Na půlce cesty obracím auto a volám ženě domů, ať začne balit, že pozítří v poledne odlétáme. Vůbec nechápe o čem mluvím. Teprve po příjezdu pochopí. Následuje složení peněz na účet CK a dokoupení povinné cestovatelské výbavy. Pasy naštěstí máme a víza dostaneme na letišti. I manželka naštěstí pochopí, přestane protestovat a za chvíli je sbaleno.

Plán dovolené :

1.7.2008 Odlet Brno – Ostrava – Hurghada přílet v cca 23 hod Odvoz na letiště.                            

2 – 7 .7. 2008 volný program

8.7. 2008 !! odlet ráno Hurghada - Brno

Vzhledem k tomu, že to mělo být na 7 dní !!?? Výsledek se dozvíte na konci.

Rozpočet pro dva :

výhra dovolené zdarma na 7 dní pro dva O- kč

doplatky k dovolené zdarma pro dva cca 21000- kč

peníze s sebou na útratu cca 500 USD 14000-kč  z toho utraceno

výlet na ostrov Gifton  pův.cena 20 USD/os,  usmlouváno na 15/os    30 USD  

výlet na čtyřkolkách     pův.cena 30 USD/os,  usmlouváno na 22/os    44 USD

vzhledem k tomu, že naše  All inklusiv bylo opravdu kompletní, utratili jsme pouze za vodu na pokoj, šnorchlovací potřeby, opalovací krém a dárky .

Celkově do 200 USD tj. 3500 kč

Celkové náklady pro  2 osoby         cca do 25000-kč

1.7.2008 odvoz na letiště a já po 18 letech opět nasedám do letadla. Následuje můj nejkratší let v životě. Nebojte se, naštěstí za 45 min přistáváme v Ostravě, abychom nabrali další výherce dovolené zdarma. Ale pozor. Opravdu zde bylo i několik turistů, kteří platili i normální cenu  např 17 000 kč. Za podobný hotel a stravu. Takže spokojeni, že jsme ušetřili čekáme co nás čeká v Hurghadě. V letadle vzpomínám na svá mladá léta, kdy jsem létal do již bývalého  SSSR . Cesta trvá téměř 4 hod a po 22 hod místního času přistáváme v Hurghadě .

1.den

Po přistání ihned poznáváme rozdíl. V 23 hodin večer teplota přes 33 C a dusno . Autobus nás rozveze po všech možných hotelech a my končíme sami v hotelu Bella Vista. Na recepci dostáváme klíče od bungalovu v hotelové zahradě a pomocníka, který nás tam dovede. Tak první dojem je dobrý. Hotel asi odpovídá místní 4 star i když ubytovací budova i bungalovy mají to nejlepší za sebou. Vše ale nahrazuje nádherná zahrada plná palem a květin.

 

Egypt Hurghada

 

Později, když si čtu recenze se dozvídám, že se jedná asi o nejhezčí hotelovou zahradu v Hurghade. S tím mohu souhlasit. Apartmány jsou starší, hlavně sprcha by již dávno potřebovala rekonstrukci . Celkově je v Egyptě problém hlavně s vodou. Nám při sprchování tekla často voda s pískem . Takže na osobní hygienu ( zuby a pod ) je třeba koupit vodu balenou . Brzy usínáme a těšíme se co nás čeká.

2.den

Bungalov byl naštěstí vybaven klimatizací, takže spánek byl v pohodě a i po celý další pobyt to velmi oceňujeme. Asi nikomu nedoporučuji brát ubytování bez klimatizace v tomto termínu. Ráno snídaně. Dostali jsme růžové nesnímatelné proužky na zápěstí ( označení hostů podle zaplacených služeb ) takže máme po celý den přístup do jídelny i k pití a to i u hotelového bazénu.

 

Egypt Hurghada

 

Což určitě všem doporučuji. Bungalov máme asi 20 m od bazénu a dalších cca 30 je to na hotelovou pláž . Celkově je hotel na velmi slušné úrovni. Jedinou vadou jsou kotvící výletní lodě ve stejné zátoce. Při odjezdu a příjezdu je to dost cítit. Ovšem jako jeden z mála hotelů máme alespoň malý korál přímo na naší pláži . Ovšem po našem výletě na Giftun jsme se popisu korál smáli. Jak můžete vidět na fotografiích , okolí hotelu i bazén a pláž bylo opravdu nádherné.

 

Egypt Hurghada

 

 

foto 2 den zde

3.den

V tomto počasí se opravdu nedá dělat nic jiného než ležet ve stínu a koupat se v bazénu nebo moři. Perfektní je, že máme pivo, colu, džusy i zmrzlinu zdarma a to i u bazénu . Dokonce i nějaké alko tam bylo . I přes velké vedro 38 C ve stínu plánujeme nějaké výlety. Kouknul jsem do nabídky naší CK co měli na recepci . Bylo zde na výběr velké množství výletů . Do Káhiry nebo Luxoru na celý den autobusem se nám nechce a tak volíme místní okolí. Krásně vypadá výlet na místní ostrov Giftun s úžasným okolím, plážemi s bílým pískem a šnorchlováním na pravém korálu. Cena od CK byla za 30 USD . Na konci bylo napsáno, že nedoporučují kupovat podobné výlety od místních Ck i když budou levnější. Takže jsem zbystřil a bylo jasné, že je třeba zeptat se u konkurence na ulici. Nebojte se .V Egyptě se všichni rychle naučí i česky nebo rusky, aby Vám něco prodali. Mnohem více než jinde zde platí pravidlo o smlouvání . Orientačně doporučuji dát maximálně polovinu původní ceny a pokud Vás to baví dá se dostat i níž. Takže jsem vyrazil do ulic Hurghady a brzy našel kousek od hotelu cestovku, která nabízela stejný zájezd za 20 USD. A hned je ušetřeno.

Vzal jsem si tedy letáček, že se večer stavím. Odpoledne se však za námi stavil velmi sympatický mladý Egyťan , který byl dokonce i v Česku . Dali jsme se do řeči a vyšlo najevo, že organizuje tyto výlety také. Navíc měl doporučení přímo od hotelu. Cena 20 USD byla stejná, ale říkám si zkusme smlouvat. Říkám, že v blízké cestovce mi nabídli slevu za 18 na os a , že jedeme dva. Navrhuje 17 . Já na to 13 a koupíme i další výlet . Nakonec platíme za tento výlet půldenní s obědem po 15 USD a za další půldenní s večeří a výletem na čtyřkolkách a celovečerním programem po 20 USD. Proti nabídce od české CK ( stejný výlet se stejným programem ) jsme ušetřili 110 USD. A že se smlouvat nevyplatí. Navíc nám náš nový přítel ještě několikrát dobře poradil.

 

4.den

Výlet na ostrov Giftun. Výhodou tentokráte je, že naše loď odplouvá přímo ze zátoky od hotelu . Jedeme podél pobřeží asi 45 min . Cestou se slítají hejna racků, které posádka krmí házením jídla. Prostě atrakce pro turisty. Jede nás asi 30 lidí. Všichni dostáváme výbavu na šnorchlování a kdo chce i záchranné vesty. Uvidíme zda se manželka jako neplavec vůbec odhodlá přes palubu . Moře je naprosto klidné a průzračné. Připlouváme k ostrovu a je jasné, že je to opravdu zdejší lákadlo pro turisty. Zde najdete opravdu takové pláže jako jsou vidět na obrázcích CK, které Vás sem lákají. Po prohlídce fotografii mě jistě dáte za pravdu. Je obrovské vedro . Teplota ve stínu kolem 41 C, ale zde se to opravdu dá vydržet. Krásná průzračná voda, bílý písek a stálý vánek jsou tím nejlepším lékem.

Doporučuji však vzít na výlet dostatek vody ( dostanete pouze dvě láhve ) a opalovací krém s nejvyšším faktorem je samozřejmostí. Po dvou hodinkách na pláži pro nás přijíždí loď a jdeme na oběd. Ten se skládá z toho co posádka mezitím ulovila v moři a nějakých přivezených zeleninových salátů. Musím říci, že jídlo bylo opravdu velmi chutné. Po obědě odjíždíme za dalším místním lákadlem a to je šnorchlování u místních korálů. Letos jsme byly v Kalábrii kde je nádherné moře v oblasti Capo Vaticano. Ovšem co se týče mořské fauny zde v Rudém moři tak to nelze srovnat s ničím co jsem dosud viděl. I manželka se nakonec odhodlala s vestou  do moře a dodnes vzpomíná na nádhernou mořskou zahradu s nejrůznějšími rybkami. To se nedá popsat. To je potřeba vidět. Celkový dojem z našeho výletu na ostrov Giftun je zcela jasně na 1 s hvězdičkou. A navíc za tu cenu !! Už se těšíme co nás čeká zítra v poušti na čtyřkolkách.

 

foto 4 den zde

5.den Dopoledne trávíme jako obvykle u bazénu nebo na pláži

 

Egypt Hurghada

 

a hned po obědě pro nás k hotelu přijíždí téměř nová dodávka Toyota , která nás odváží asi 30 km od města do pouštního městečka. Sjíždí se zde hodně lidí a rozdělí Vás podle jazykových schopností do skupin. Českého průvodce nemají, proto se přidáváme k mladému ruskému průvodci. Od něj se dozvídáme mnoho informací o místních Egypťanech. On sám zde žije již 3 roky a hovoří plynně arabsky. Nejprve jedeme na krátkou projížďku na velbloudech a pak již po krátké instruktáži na čtyřkolkách do pouště.

Motorky jsou téměř nové automaty, takže ovládání se naučíte během pár minut. Jeli s námi i starší manželé a ani jim řízení nedělá problém. Na čtyřkolkách jsme jeli do vesnice nacházející se na kraji pouště.

 

 

Egypt Hurghada

 

Zde si po krátké exkurzi můžete koupit např masti, které místní obyvatelé vyrábí z velbloudího tuky a jedovatého melounu. Sami jsme mast koupili a dlouho používali např. při bolestech hlavy. Po návratu na základnu následovala výborná večeře a po té večerní program. Vystupovali zde např tanečníci nebo fakír s hady. Po skončení programu nás kolem 22 hod přivezli opět až do hotelu. Takže opět můžeme hodnotit na 1 s hvězdičkou. Velké poděkování tímto patří našemu Egyptskému průvodci.

foto 5 den zde

6.den .

Celý den trávíme u bazénu a na večer procházíme místní obchůdky s tím,  že koupíme nějaké dárky. Nakonec se rozhodujeme, že zbytek dokoupíme zítra. Máme přece ještě jeden den Večer si spolu s dalšími dvěma Češkami povídáme na terase . Oni zítra odjíždí a my jsme rádi, že si ještě můžeme užívat poslední den. Odcházíme spát po 24 hod.

7.den

Spím a najednou slyším telefon.. Rozespalí zvedám sluchátko a na druhém konci se ozve kdosi z recepce. Vůbec nic nechápu ,ale nějak se dopídím, že máme vstávat a připravit se na odjezd. Raději odcházím na recepci a ze sejfu vybírám pasy a vouchery. Kolikátého vlastně dnes je . Přece máme mít 7 dní. Nakonec vidím, že opravdu odlétáme již dnes . Jako 7 den se počítal první den naší cesty sem . Takže smutní, že nám sebrali jeden den dovolené ještě dokupujeme jediné za co v tuto dobu je možno utratit místní měnu.

A to jsou cigarety. Bereme dva kartony a za 20 minut máme sbaleno. Za dalších 30 minut přijíždí autobus a spolu s dalšími nás odváží na letiště. Takže snad kromě jednoho dne , který nám chyběl dopadla naše dovolená opravdu super. Měl jsem trochu obavy jak přežijeme ty vedra v červenci v Egyptě, ale nakonec bychom zde klidně ještě zůstali. Vzhledem k tomu, že jsme od asistentky CK po celý týden nic nepotřebovali nemohu hodnotit. Každopádně jsem rád, že jsme volili právě tento standart a díky CK za výběr tohoto hotelu.

 

Takže pokud jste dočetli až sem a zajímají Vás další low cost výlety čekejte na pokračování. Pokud máte dotazy nebo mohu li Vám poskytnou další informace neváhejte mě kontaktovat.  Máte li sami nějaké historky z Vašich cest, podělte se s námi, popř nám pošlete odkaz na Váš web.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 
Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×