Jdi na obsah Jdi na menu

Francie - Les Orres zima 2010

18. 12. 2010
 

Koncem léta 2010 již plánuji naši zimní dovolenou. Jako již tradičně se rádi vyhneme nákupním šílenostem před Vánocemi a o termínu je již rozhodnuto. 15 – 22. 12.2010 . Výhodou těchto termínů jsou naprosto prázdné svahy a především pro nás důležitý faktor ekonomická výhodnost. Kontaktujeme známé , kteří s námi byli v tomto termínu v loňském roce. Super , jedou s námi. Dáme tedy něco zajímavého . Projedu tedy svůj oblíbený vyhledávač z mojí úvodní stránky zde a je jasno .

Druhá posádka je také nadšena. Jedeme tentokrát do Francie, konkrétně do střediska Les Orres , Rezidence Bois Mean .

 

Bude nás celkově 4 dospělí a 4 děti. Bereme tedy 4 pokojový apartmán s výbavou. Součástí téměř nové rezidence je i vnitřní bazén s whirpoolem a saunou. Měla by být k dispozici i Wifi , což ocení především děti.

Francie, Les Orres

 

 

Rozpočet na dovolenou:

Ubytování se skipasem na středisko Les Orres na 6 dní na 1 os 2290-kč

výhodná nabídka a srovnání cen hotelů nejen ve Francii     zde

Využíváme slevu 4% takže cena vychází na 2200-kč

Dálniční známka Rakousko 8 Eur 200-kč

Poplatky v Itálii celkem cca 50 Eur 1250-kč

Náklady na LPG a Benzin celkem cca 2500-kč  

Jídlo s sebou a jídlo na místě cca 50 Eur 1250-kč 

Ostatní na místě 50 Eur 1250-kč

 

 Celkem pro 4 osoby na týden lyžování cca             15250-kč

 

plán cesty zde
14.12.2010 odjezd z Brna v cca 19 hod trasa zde . Odpočinek na trase . S druhou posádkou se setkáme v St.Moritz v cca 9 hod ráno. Dále po trase zde až do Les Orres . Příjezd 15.12.2010 mezi 14 – 16 hod. Tuto trasu volíme z ekonomických důvodů , neboť použití průsmyku Brenner a další dálnice v Itálii je sice velice pohodlné a rychlé , ale poměrně drahé. Navíc tato trasa po cestě poskytuje nádherná panorama Rakouských, Italských a Švýcarských Alp.

 

Francie, Les Orres

 

další Foto zde

Zimní dovolená je především o lyžování, proto neplánujeme přes týden žádné výlety po okolí .   I když uvidíme.
Odjezd zpět 22.12.2010 v cca 9 hodin. Na zpáteční cestě spánek v Mittersilu. Příjezd domů 23.12.2010 odpoledne a hurá příprava na Vánoce.

 Celkové dojmy z naší dovolené .
Tak jak bylo vše krásné na fotkách , bylo vše i ve skutečnosti. Nádherná rezidence i s bazénem a zázemím. Krásné středisko s nově vybudovaným zázemím. Počasí taky super . Na vrcholcích trochu větrno a pár dní zima jak v Rusku . I mínus 18 C. Jedinou nevýhodou bylo, že v jiných střediscích v okolí bylo málo sněhu a nestačili tam nasněžit, proto se sem sjelo poměrně dost lidí. Sjezdovky naprosto nádherné a ideální především pro rodinné lyžování.

 

Francie, Les Orres

 

Ale rozhodně ne jako jinde v sezóně. Ještě na nás Francouzky v rezidenci zkoušely, že máme doplatit nějaký lokální poplatek . Což dělalo dalších cca 40 Eur.

Někteří z hostů zaplatili , ale mě se nechtělo souhlasit, neboť na vocheru bylo jasně napsáno all price with local tax , což chápu asi po svém, ale Francouzky to pochopit nechtěli. Domluvili jsme se , že kontaktujeme CK v Praze a , že se to během týdne vyřeší. Celý týden žádná zpráva . Platí se vždy kauce za apartmám . U nás to bylo 100 Eur. Takže jsem předpokládal, že nám to odečtou a hotovo. K našemu překvapení den před odjezdem sms z Prahy, že nic platit nemáme. Nakonec to pochopily i Francouzky a po rozloučení ve francouzštině   následoval i úsměv.

 

 Foto Les Orres 2010 zde 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 
Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×