Jdi na obsah Jdi na menu

Hawaii 2013,5 den Kauai Waimea kaňon plný mlhy a relax na Poipu beach

4. 1. 2014

 

14.4.2013 5.den

Noc nám propršela a bohužel nám namokli i spacáky. Naštěstí k ránu déšť skončil a po rozednění bylo jasné, že nás čeká pěkný den. Alespoň tady u pobřeží. Ráno tedy 
sušíme spacáky a po snídani chystanou na plynovém vařiči se chystáme na výlet do místního Waimea - Grand kaňonu. Na to, že propršelo celou noc je cesta zpět v lepším stavu než včera odpoledne. Asi po 30 minutách odbočujeme směrem doleva do hor a začínáme nabírat výškové metry. Zde u moře svítí sluníčko a teplota je kolem 26 C, ale hory jsou zahaleny v mracích. Znovu se potvrzuje, proč se v místních vrcholcích nachází jedno z nejdeštivějších míst na světě. V mnoha reportážích jsem četl, že málo kdy je nahoře pěkné počasí a pokud je tak pouze ráno nebo krátkou dobu. Zkoušíme tedy štěstí a stále stoupáme. Stále zatím neprší, ale mračna jsou stále hustější a od výšky cca 500 mnm je již viditelnost tak 500 m. A když vyjedeme až na vyhlídku nad Waimea kaňon tak nás mlha pohltí úplně.

 

5.den-14.4.2013-kauai-waimea-canon-a-poipu-beach--9-.jpg

Z kaňonu jsou vidět pouze vrcholky a vše ostatní o 10 m níže je zahaleno. Takto jsme si Hawaii teda nepředstavovali. No když už jsme tu a neprší, tak zkusíme vyjet až na vrchol. Pokračujeme tedy po cestě č.550, Kekoee road až do konce. A opravdu asi 3 km před koncem začíná pršet. Dojedeme tedy až na poslední parkoviště a snažíme se dostat k vyhlídce. Déšť však začíná houstnout a to je poslední kapka.

5.den-14.4.2013-kauai-waimea-canon-a-poipu-beach--19-.jpg

Sedáme zpět do vozidla a řešíme novou variantu. Jedeme k pobřeží na Poipu beach. Sice moc nevěříme, že se budeme koupat, ale aspoň pršet nemusí. A opravdu počasí se lepší každou minutou a po příjezdu k pobřeží po 45 minutách se nám zdá, že jsme snad na jiném ostrově. Teplota na slunci alespoň 30 C. Projíždíme kolem golf resortu, kde Tiger Woods vyhrál 7 ročníků na zdejším golfovém turnaji a přijíždíme až k místní vyhlášené pláži. Parkování jako obvykle bezplatné a k pláži tak 100 m. Pláž v Poipu kromě krásného koupání a pohodového surfování nabízí i krásné výlety po blízkém okolí podél pobřeží.

 

 

5.den-14.4.2013-kauai-waimea-canon-a-poipu-beach--34-.jpg

 

Takže nakonec náš dnešní den vychází velmi dobře. Doufejme, že ještě bude nějaká možnost vrátit se do Waimea kaňonu.

 

5.den-14.4.2013-kauai-waimea-canon-a-poipu-beach--33-.jpg

 

Cestou zpět do Polihale se stavujeme ještě v Russian Fort Elizabeth State Historical Park. Jedná se o pozůstatky pevnosti z roku kolem 1800 kdy Hawajské ostrovy ovládali vojska Rusko -  Americké skupiny objevitelů pod vedením George Shaffera.

 

5.den-14.4.2013-kauai-waimea-canon-a-poipu-beach--2-.jpg

 

 

Pak ještě jídlo v místním Mc Donald a cesta na pláž. Po celodenním slunci je cesta téměř vyschlá, ale o to víc prašná. Čeká nás krásný západ slunce. Pláž Polihale je zřejmě

nejzápadnější místo na zemi kde zapadá slunce. Opět se setkáváme se Stefanem, který má opravdovou radost, že nás potkal a západ slunce si užíváme s láhví amerického piva. Zítra nás brzy ráno čeká co nejrychlejší přesun kolem celého ostrova, a proto hned po západu slunce odcházíme spát do stanu. Dnešní noc již bude bez deště.

Ostatní dny na Hawaji:

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 
Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×