Jdi na obsah Jdi na menu

Hawaii 2013,7 den Kauai Kalalau trail a relax na top beach Hanaleii

4. 1. 2014

 

16.4.2013 7 den

Ráno nás vítá nádherné počasí. Obloha bez mráčků a údolí za námi je osvícené vycházejícím sluncem.

 

7.den-16.4.2013-kauai-6-mil-kalalau-trail-navrat--134-.jpg

 

Většina spolunocležníků vyráží na zpáteční cestu před námi. Dnes již víme, co nás čeká a tak se raději věnujeme fotografování této odlehlé krajiny. Kousek od cesty objevujeme pod plachtovou pyramidou zahrádku, kterou někdo založil jako pokus.

 

7.den-16.4.2013-kauai-6-mil-kalalau-trail-navrat--224-.jpg

 

Dále nacházíme plod ovoce, které voní téměř jako naše jahody a vypadá jako fíky. Později zjišťujeme na wikipedii, že se jednalo o plod ovoce Guava a litujeme, že jsme si nevzali semínka. A pak nás ještě upozorní na strom, jehož plody jsou kříženci mezi mandarinkou a citronem v mini provedení. Plody jsou dost kyselé, ale ideální na osvěžení v dnešním slunečném dni. Na to, že za sebou máme včerejší náročný den a noc v pralese, tak se nám daří udržovat pohodové tempo. Kolem poledne však teplota atakuje 30 C a na slunci to pořádně peče. Hlavně úseky po stráních bez stromů začínají být hodně náročné.

7.den-16.4.2013-kauai-6-mil-kalalau-trail-navrat--162-.jpg

 

Jak se blížíme k nejvyššímu bodu tak přichází soutěž, zda zde opět potkáme koťata. A opravdu po chvíli odpočinku obě přichází z okolních rostlin. Nejbližší obydlí je odsud vzdáleno cca 6 km, a přesto si kočky toto místo oblíbili. Tak slibujeme, že příště přineseme Kite kat a pokračujeme v návratu. Za necelou hodinku přicházíme na pláž na 2 míli, kde je již jako včera plno turistů. Po velkých kamenech se dostaneme až na písečnou pláž a vybíráme zasloužený odpočinek. Postupně nás začínají docházet i turisti přicházející až z 11 míle.  Vyrážíme tedy na poslední 2 míle našeho dvoudenního výletu. V odpoledním silném slunci, s těžkými batohy toho máme opravdu dost a za další hodinku pochodu padáme vyčerpáním na pláži Kaena beach na začátku trailu.

 

7.den-16.4.2013-kauai-6-mil-kalalau-trail-navrat--162-.jpg

 

Za chvíli se setkáváme s Mojmírem, který ztrávil minulou noc v autě i s návštěvou od Havajských policistů. Spaní v autech na Hawaji je totiž zakázáno. Naštestí se to obešlu bez pokuty pouze s doporučením (No sleeping in car). Po chvíli odpočinku přicházejí i Petr s Evou. Mají náš velký obdiv. I když byli lépe vybaveni, a nesli lehčí batohy, přesto zvládnout celých 11 mil v takovém počasí co bylo včera je obdivuhodné. Měli toho také plné zuby a tak jsme se po krátké výměně zážitků rozloučili a popřáli si mnoho dalších zážitků. Dáme na jejich doporučení a vyrážíme do nedalekého kempu na přenocování. Kemp Aniny Beach. Park je vzdálený asi 20 km. Bohužel po příjezdu do kempu zjišťujeme, že dnes je zrovna uzavřen, a proto se vracíme do kempu u zátoky Hanalei.

 Ostatní dny na Hawaji:

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 
Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×