Jdi na obsah Jdi na menu

Hawaii 2013,8 den relax na top beach Hanaleii a Kapaa Plantation resort

4. 1. 2014

17.4.2013 8 den

Nakonec toho vůbec nelitujeme. Ukazuje se, že tento kemp je nakonec nejlepší ze všech, které jsme na Hawaii navštívili. Samozřejmostí jsou udržované a čisté toalety a sprchy.

 

8.den-17.4.2013-odpocinek-v-hanaleie-beach--20-.jpg

 

Dostatek místa na přípravu jídla a také volně dostupné zásuvky na nabíjení baterií. Ale především přímo u kempu nádherná dlouhá písečná pláž, která má oproti ostatním plážím obrovskou výhodu v ochraně bariérovým útesem.

 

8.den-17.4.2013-odpocinek-v-hanaleie-beach--38-.jpg

 

Mám na mysli ochranu před vlnami. Takže je zde opravdu jedno z nejlepších míst na koupání a šnorchlování. Výhodou je, že stejně jako ostatní pláže i tato je věřejnosti přístupná po celé její délce bez omezení a samozřejmě bezplatně. Šnorchlování a koupání je zde opravdovým zážitkem. Přesně takto si asi většina z nás představuje tu opravdovou Havaj.

 

8.den-17.4.2013-odpocinek-v-hanaleie-beach--39-.jpg

 

Co se týče korálů, rybiček a podmořského života u pobřeží je třeba říci,že ve srovnání s Rudým mořem v Egyptě, je zde k vidění zajímavostí podstatně méně. Nakonec zde na pláži Hanaleii odpočíváme téměř celé odpoledne. Další krásné fotografie této lokality zde.

 

Na krátké video v HD se můžete podívat zde.                                         

Na dnešní noc máme objednán apartmán v asi 50 km vzdáleném městečku Kapaa na výchdním pobřeží Kauaui. Po třech vyčerpávajících dnech a nocích ve stanu to bude zasloužený odpočinek. Cestou se ještě zastavujeme v supermarketu v Hanaleii, a pořídíme zajímavé fotografie údolí Waimea s rýžovými políčky.

 

8.den-17.4.2013-zpet-na-apartmany-do-kaapa--5-.jpg

 

Neopomeneme vyfotografovat vždy přítomné kohouty. Na Kauai je vše kousek a tak za necelou hodinku přijíždíme do Kapaa Plantation resort. Za cenu 25 USD na noc máme krásně vybavený apartmán. A to včetně parkování. Na pokoji máme kávu, čaje i všechny hygienické potřeby včetně šamponů mýdla i zubní pasty. Před apartmánem bazén a na pláž cca 200m.

 

9.den-18.4.2013-prohlidka-okoli-apartmanu-v-kaapaa--14-.jpg

 

Naprosto nádhera a vůbec se nedivím, že je zde opravdu plno. V kuchyňce si uvaříme po delší době výborné jídlo a po něm výbornou havajskou kávu. Pak po odpočinku jdeme na prohlídku okolí apartmánů. Hned v okolí se nachází další hotelové komplexy. Všechny jsou průchozí a mají nádherně udržované zahrady. Fotíme množství zde rostoucích orchidejí a mnoho druhů Ibišků.

 

9.den-18.4.2013-prohlidka-okoli-apartmanu-v-kaapaa--22-.jpg

 

Květy Ibišků mají v průměru více než 20 cm a mají úžasné zbarvení. Opravdu ne nadarno se Kauai říká rajský ostrov. Večer sledujeme v televizi reportáž v přímém přenosu, jak chytají Bostonského teroristu. Po několika vyčerpávajících dnech je spánek v posteli velmi osvěžující.

 

Na zítra máme v plánu opětovnou návštěvu Waimea údolí, nejdeštivějšího bodu a výlet na vrcholky nad údolím Kallalau. Doufejme, že budeme mít tentokráte více štěstí na počasí a, že nebude opět pršet.

Ostatní dny na Hawaji:

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 
Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×