Jdi na obsah Jdi na menu

Hawaii Oahu 12. den nejhezčí pláže Oahu

Náš poslední den před odletem domů se snažíme využít na maximum. Vzhledem k tomu, že máme ještě téměř plnou nádrž benzinu k využití, pojedeme okružní cestu po ostrově. Po opět výborné snídani tedy míříme vnitrozemím po silnici 61.  

Trasa zde:

Naší první zastávkou je krásná vyhlídka Nuuanu Pali. Je zde jedno z mála placených parkovišť, ale rozhodně stojí za to. Je to v podstatě propadlé úbočí kráteru.

 

12.den-21.4.2013-okruzni-jizda-po-plazich-oahu--6-.jpg

 

V okolí se tyčí pokračující kráter a naopak pod Vámi je nádherně vidět místo, kudy se hrnula láva z vulkánu směrem k moři. Svahy jsou samozřejmě porostlé bujnou vegetací. Směrem k vrcholkům odsud vedou strmé vyšlapané cesty. Většina z nich však nejsou oficiální turistické stezky a některé jsou dokonce se zákazem vstupu. Přesto se najde mnoho turistů, kteří se vydávají až na samotné vrcholky vyhaslých vulkánů. Po asi 30 minutách sjíždíme několika tunely až k pobřeží a pokračujeme kolem ostrova. Zastavujeme se ještě jednou na pláži Kualoa beach. 

 

12.den-21.4.2013-okruzni-jizda-po-plazich-oahu--15-.jpg

 

Dnes již můžeme ze zkušeností konstatovat, že toto místo je jedno z nejhezčích kempů na ostrově Oahu. A to jak vybavením, pláží, tak samotným okolím. Dnes si však chceme prohlédnout i další pláže, a tak pokračujeme dále na sever ostrova po okružní silnici 83. Jako na Kauai je i zde provoz pohodový. Silnice je sice pouze 1 a 1 pruh, ale minimální provoz zajišťuje, že stále můžete jet v pohodě max. rychlostí 45 mil. Zastavujeme na další pěkné pláži s kempem. Kahana Bay beach park.  

 

12.den-21.4.2013-okruzni-jizda-po-plazich-oahu--30-.jpg

 

Znovu nádherná, i když menší pláž s bílým pískem. Kemp ve stínu borovic však působí méně udržovaným dojmem. Podobné kempy jsou často doménou věčných turistů bez peněz. Prostě na Hawaii je teplo a krásně po celý rok.  A téměř nic jiného nepotřebují. Naší další zastávkou je kemp Malaekahana rest area. Nejedná se o kempovací místo (nelze stanovat v noci),   ale spíše o odpočinkovou zónu přes víkend. Je zde k dispozici opravdu vše potřebné od sprch, toalet a míst na grilování. Opravdu nádherná dlouhá pláž s pohledem na nedaleký ostrůvek.

 

3.den-12.4.2013-honolulu-vylet-po-okoli--42-.jpg

 

Z naší krátké návštěvy jsme vypozorovali, že je to jistě oblíbené místo surfařů. Big autem zajedou až přímo na pláž. A cca za 500 m vzdáleným útesem byly opravdu nádherné vlny. Pár turistů bylo vidět i na plážích nedalekého ostrůvku.  Je pár minut po poledni a rádi bychom zalehli na chvíli na sluníčko. I když nám dnešní počasí úplně nepřeje, tak na následné zastávce v resortu a stejnojmenné zátoce Turtle Bay je jasné, kde zůstáváme. Výhodou je opět neplacené parkoviště a výborné zázemí. Jedná se o klasické turistické středisko s hotelem, golfovým hřištěm a nádhernou pláží s restauracemi a veškerým zázemím. Díky tomu, však jsou pláže dost zaplněné. Jak napovídá název, jedná se o místo s pestrým podvodním životem. Měli by zde být k vidění i želvy. Nám, ani ostatním ten den se to však nepodařilo. Za útesovou bariérou však bylo nádherné koupání a k vidění pestrobarevné rybičky. Opět však nelze konstatovat jinak než, že Rudé moře v Egyptě je jednoznačně z tohoto pohledu zajímavější. Asi po dvou hodinách odpočinku pokračujeme po severním pobřeží Oahu. Jedeme kolem pláže Kawela Bay, krátce se zastavujeme na zajímavém místě Pupukea.

3.den-12.4.2013-honolulu-vylet-po-okoli--8-.jpg

 

Tekoucí láva, která ztuhnula při přítoku do moře, zde vytvořila velké množství malinkých jezírek, které turisté využívají na koupání. Krásné a zajímavé místo. Pouze jednoznačně doporučuji k pohybu použít vhodnou obuv. Hned u pláže je supermarket, kde si kupujeme místní fantastickou papayu a nějaké džusy. Projíždíme nádhernou oblastí Waimea Bay beach park. Množství parkujících aut vypovídá o tom, že je toto místo jedno z nejnavštěvovanějších na severním pobřeží. My však pokračujeme dále, a po projetí městečka Waialua pokračujeme po pobřeží na západ. Ráz pobřeží se mění a osídlení řídne. V dály se tyčí zarostlé štíty vulkánu směřující až k pobřeží. Přijíždíme až k místnímu malému letišti, ze kterého odlétají vyhlídková letadla. Přilehlá široká a nekonečná pláž Mokuleia beach, připomíná pláž Polihale beach, na ostrově Kauai.

3.den-12.4.2013-honolulu-vylet-po-okoli--40-.jpg

 

Divokost pobřeží, obrovské vlny a minimum lidí. Pár surfařů se zde může opravdu vyřádit. Je to naše poslední rozloučení s plážemi na ostrově Oahu. Pozdní odpoledne, samotní na pláži, 1000ce km od Evropy. Užíváme si poslední chvilky a rekapitulujeme naše zážitky. Jistě všichni se sem někdy rádi vrátíme. Pokud se naskytne další příležitost. Pak již pokračujeme autem přes střed ostrova, v podstatě po dálnici a do Honolulu. Po večeři následuje povinné nákupy dárků pro blízké. Na to je Honolulu opravdu dokonalé. Tímto končí náš pobyt na Havajských ostrovech. Jsme rádi, pokud využijete nějaké naše rady a tipy, a pokud se potřebujete zeptat na něco, co jste nenašli, ptejte se.

Krásné cestovatelské zážitky Vám přeje Brnolowcost

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 
Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×