Jdi na obsah Jdi na menu

Island, Hveragerti, Laugarvat.

6.den

23.7.2015

6 den trasa zde:

Dnes nás čeká poslední noc ve stanu. Nakonec jsme si zvykli, že je potřeba se více obléknout a pak se spí v pohodě. Rozhodně pro příště zvolím teplejší spacák s komfortem alespoň do 5°C. Včera jsme viděli v marketu lákavé jehněčí steaky za super cenu, cca 100 kč za 2 velké steaky, a taj se ještě stavujeme koupit na večerní grilování.

Na benzince dokupujeme poslední benzin před vrácením. Opět dostáváme slevu a kávu pro dva zdarma. Odjíždíme ze Selfossu směr Hveragerti.

 

hveragerdi-syrove-pruduchy--5-.jpg

 

Hveragerti je město skleníků. Pochází odtud většina ovoce a zeleniny vypěstovaná na Islandu. Někde tady se také nachází skleníky s banánovníky, ale ty se nám nepodařilo najít. Je zde botanická zahrada.

Za návštěvu stojí zdejší oblast se sirnými průsaky. Cca 1 hod.

 

hveragerdi-syrove-pruduchy--13-.jpg

 

Vracíme se zpět cca 10 km a odbočíme směr Thingvelir. Projíždíme nejstarším národním parkem Islandu. Zajímavá je samotná příroda, hydroelektrárna na jezeře. Cca 6 km před Laugarvat odbočujeme doleva na silnici 367 do vnitrozemí. Jedeme cca 10 km a pak se vracíme. Zajímavé místo k fotografování i krátkým trekům.

Únava z posledních dnů s sčítá a tak dnes odpoledne stavíme v kempu v Laugarvatn campsite:

 Cena cca 250 kč/os. Vybavení. Pěkné toalety i se sprchami. Teplá voda v ceně. Venkovní terasa pro přípravu jídla, zásuvky 220 v, Místnost s pračkou.

V místě se pak sám vydám na krátký treky po okolním masivu cca 600mnm s výhledem na jezero. Délka 3-6 km. V podvečer se začíná zatahovat s větrem a začíná typické islandské počasí. Teplota rázem spadne o 15°C a začne pršet. Dokonce tak vydatně, že nám začíná promokat stan. Naházíme tedy věci do auta a čekáme. Naštěstí asi po 2 hodinách déšť končí.

 

kemp-laugarvatn--56-.jpg

 

V podvečer se jdeme projít k nedalekému jezeru kde je možnost koupání v Laugarvatn Fontana 500m. Propojeno s jezerem. Vstupné 650 kč dospělí.

Ještě před deštěm jsme si udělali slíbené jehněčí steaky a mohu říci, že byly vynikající. 3 minuty rožnění po obou stranách a máme parádní večeři.

 

kemp-laugarvatn--48-.jpg

 

Island ostatní dny :

Island, Itinerář a rozpočet:

1.den  Island,cesta tam a Golden Circle tour,

2.den  Island, den vodopádů. Glymur, Seljalandsfoss, Skogafoss.

3.den  Island, Glacier Lagoon, Skaftafell.

4.den  Island, Svartifoss, Hvolsvollur, Eyjafjallajökull.

5.den  Island, Tórólfsfel, Selfoss, Eyjafjallajökull.

6.den  Island, Hveragerti, Laugarvat.

7.den  Island, Kleppjárnsreykjum, Thingvellir, Grundarfjörður.

8.den  Island, Reykjavík, Blue Lagoon.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 
Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×