Jdi na obsah Jdi na menu

Island, Kleppjárnsreykjum, Thingvellir, Grundarfjörður.

7.den

 

24.7.2015

7 den trasa zde:

Dnes nás čeká cesta do místa našeho prvního noclehu a již se těšíme na známá krásná místa Trolí vesničky.

Den však bude nakonec hodně nabitý a navštívíme ještě mnohá zajímavá místa po trase:

Thingvellir: Místo nejstaršího evropského parlamentu. Jedno z Top navštěvovaných míst Islandu.

 

np-thingvellir--23-.jpg

 

V přírodním amfiteátru se dodnes pořádají různá setkání i na nejvyšší vládní úrovni. Díky tomu je však na místě velké množství turistů. V okolí je alespoň 10 velkých parkovišť, takže místo na parkování jistě najdete a zbytek cesty se dá dojít. Na okružní cestu stačí asi 1-2 hodinky.

 

parlament-v-np-thingvellir--1-.jpg

 

Na mapě vidím možnost průjezdu centrální částí Islandu po silnici 550 a 52. Cesta se asi po 10 km mění z asfaltové na šotolinu.

Později zjišťujeme, že po této cestě nemají jezdit vozy bez 4x4. Značka však nikde nebyla a cestu jsme nakonec projeli naprosto v pohodě a asi po hodině se již přibližujeme známé silnici vedoucí k Trolí vesničce. Času máme dostatek a tak odbočujeme vpravo k dalšímu zajímavému místu Sundlaugin Kleppjárnsreykjum. Je zajímavé zde pozorovat potok s kouřící teplou vodou na zahrádce u domu.

 

sundlaugin-kleppjarnsreykjum-potok-s-kourici-teplou-vodou-na-zahradce-u-domu--10-.jpg

 

Pokračujeme dalších asi 5 km k Deildartunguhver. Zde se nachází horký pramen s vodou 80 - 100 C a je zde postavena i geotermální stanice. Zaujala nás také samoobslužná prodejna ovoce. Peníze vhodíte do schránky. Pokračujeme ještě do další vesnice  Snorrastofa, kde najdeme moderní kostel.

Je zde také informační centrum s možností zakoupení množství zajímavých islandských tradičních výrobků. Jsou dvě odpoledne a tak se pomalu vracíme do Fosatum POD.

Trolí vesnička s vodopády a trolí stezkou.

Zabydlujeme se va stejném domečku jako před 5 dny a po jídle se jdeme projít po okolí. Jedním slovem prostě nádhera. Pokud budete na Islandu, pak určitě doporučuji alespoň na jednu noc. Je kolem 16 hodiny a opět nádherný den. Díky tomu se rozhodujeme, že si splníme poslední přání, a to, vykoupat se v severním ledovém oceánu.

Na mapě jsem našel zajímavé místo s pěknou pláží vzdálené asi 125 km ve vesničce Grundarfjörður.

 

koupacka-v-severnim-ledovem-oceanu-na-plazi-v-grundarfjordur--13-.jpg

 

Uvidíme zblízka alespoň sopku, kde se natáčela Verneovka Do nitra země. Je stále 17 - 18°C a asi po dvou hodinkách jsme na místě. Asi 2 km pláž sice, podobná jako v Chorvatsku s kamínky je na severní části sopky. Bohužel zde docela fouká a jsou menší vlny. Přesto to dáváme. Shazujeme mikiny a kalhoty a s dcerou dáváme každý pár temp ve vodě.

 

koupacka-v-severnim-ledovem-oceanu-na-plazi-v-grundarfjordur--23-.jpg

 

Odhadem má tak kolem 6°C. Dalo by se vydržet déle při plavání, ale obával jsem se místních proudů. Dávám tak 20m a pak zpět. No na Maltě v lednu to bylo mnohem pohodovější. Každopádně máme za sebou další zážitek a už se těšíme na večerní vířivku a noc v chatce.

 

koupacka-v-severnim-ledovem-oceanu-na-plazi-v-grundarfjordur--6-.jpg

 

Island ostatní dny :

Island, Itinerář a rozpočet:

1.den  Island,cesta tam a Golden Circle tour,

2.den  Island, den vodopádů. Glymur, Seljalandsfoss, Skogafoss.

3.den  Island, Glacier Lagoon, Skaftafell.

4.den  Island, Svartifoss, Hvolsvollur, Eyjafjallajökull.

5.den  Island, Tórólfsfel, Selfoss, Eyjafjallajökull.

6.den  Island, Hveragerti, Laugarvat.

7.den  Island, Kleppjárnsreykjum, Thingvellir, Grundarfjörður.

8.den  Island, Reykjavík, Blue Lagoon.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 
Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×