Jdi na obsah Jdi na menu

Itálie - Bormio autem.

25. 1. 2013

Bormio - Livigno - Santa Catarina  autem.

 

Doporučujeme ubytování:  Ověřeno vlastní zkušeností !! Ráno se probudíte a vidíte z postele přímo na sjezdovku!!

Hodnocení dle klientů 9,3          Chalet le Betulle

Každý rok se do Italských alp na lyže vydává mnoho řidičů vlastním autem a stejně jako já vybírají pro ně nejvhodnější variantu . Cestu jsem absolvoval již několikrát ,a proto jsem vytvořil několik variant ( nejrychlejší, ekonomickou a nejzajímavější )    

Před odjezdem nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění.

1. Nejrychlejší variantu Brno – Bormio najdete zde

délka trasy : cca 830 km celkem : 1660 km, doba jízdy : cca 9 hod min bez přestávek                                     poplatky na trase: dálniční známka Rakousko 10 dní 8 Eur , mýto za průjezd  tunelem do  Livigno 35 Eur 

Poplatky celkem 43 Eur.

Aktuální ceny mýta a informace o průjezdech tunelu najdete zde:

Vaše celkové náklady na PHM na cestu si můžete vypočítat Zde :

Obecně platí, že je lépe tankovat PHM v Rakousku. Vyjímkou je LPG a možnost tankování v bezcelní zóně v Livignu. Vzhledem k tomu, že Livigno je bezcelní zónou tak se vyplatí tankování zde. Ceny se pohybují kolem 1 Eur za 1l benzinu i nafty. Pokud tedy míříte přímo do Livigna , pak je tato cesta i nejekonomičtější .

Rozhodně doporučuji nezapomenou kvalitní sněhové řetězy s sebou:

 

1a. Nejrychlejší variantu Praha – Bormio najdete zde

délka trasy: cca 765 km celkem 1530 km

doba jízdy : cca 8 hod bez přestávek

ostatní platí jako pro variantu 1.

 

2. Nejekonomičtější variantu Brno – Bormio najdete zde :                           

délka trasy: cca 815 km celkem 1630 km

doba jízdy : cca 10 hod 15 min bez přestávek

poplatky na trase: dálniční známka Rakousko 10 dní 8 Eur

Při této variantě tedy ušetříte celkem 35 Eur.Úskalím této varianty může být přejezd Bernina pas mezi Švýcarskem a Itálií. Tento průsmyk je udržován celoročně průjezdný . Projíždí se do výšky přes 2300m a mnohdy je třeba použití sněhových řetězů. Na počasí a webovou kameru z Paso Bernina se můžete podívat zde. 

Uvedená trasa je ekonomicky výhodnější než varianta 1 a také po cestě uvidíte nádhernou přírodu.

Pro majitele vozidel s LPG doplňuji informaci o možnosti doplnění LPG v ST.Johan In Tirol, což je přesně na polovině cesty ( LPG je samoobslužná a mají k dispozici i redukce ). Cena LPG cca 0,8 Eur a dále v Tirano. 

 

2a. Nejekonomičtější variantu Praha – Bormio najdete zde:

délka trasy: cca 820 km celkem 1640 km

doba jízdy : cca 8 hod 30 min bez přestávek

poplatky na trase: dálniční známka Rakousko 10 dní 8 Eur

ostatní platí jako pro variantu 2.

Dovolená ItálieItálie zima - last minute

3.Nejzajímavější variantu Brno – Bormio obohatíme o prohlídku krásných míst alpských národních parků. Někteří z nás volí heslo, že i samotná cesta může být cílem. Proto pokaždé hledám možosti jak si cestu zpříjemnit. Stejně je třeba dodržovat na cestách přestávky . Cesta je stejná jako u varianty č.2 ,pouze přidáme malou odbočku. zde.

Cesta se prodlouží asi o hodinu . Uvidíte však jednu z nejhezčích oblastí Apl. Středisko Nauders,jezero Lago di Resia se zatopeným kostelem. V zimě je to zde ráj pro kitesurfing na sněhu. Dále přečerpávací elektrárnu v Burgusio a nádherný pohled na Passo Stelvio. Zde bývá jeden z vrcholů italské Tour de Italia. Passo Stelvio je však přes zimu uzavřené , proto se vracíme přes Sta. Maria Val Müstair, Švýcarsko a Ofenpass přes národní park směrem do Zernezu kde se napojíme na původní cestu

Nejjednodušší variantou jak na cestách nezabloudit je použití kvalitních navigací:

 

Pokud potřebujete poradit nebo upřesnit další informace ,napište nám.

fotografie z cesty a další články najdete zde

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Veronika - Aktualizace trasy

23. 3. 2019 16:55

Zdravím, dnes jsme jeli trasu 2b, tedy Praha-Bormio bez tunelu. Cesta byla dobrá, ale chci se zeptat na dalnici ve Svycarsku A13 cca 89 km, kterou ato trasa obsahuje. Domnívám se správně, že je placená? Pak,by to chtělo uvest i koupi dálniční známky ve Švýcarsku... diky za odpověď :)

Roman - Re: Aktualizace trasy

23. 3. 2019 18:37

Dobrý den Veroniko, děkuji Vám za upozornění.
Nevím z jakého důvodu, ale v mapách došlo k malé změně trasy. Google vynechal průjezdní body. Správně tedy bala varianta. Až do Mnichova je správně, ale pak pokračujeme na Garmisch-Partenkirchen, pak dolů do Rakouska na Imst a Landek a pak údolím Innu až do Nauders, Zermes, Samedan a pak přes Berninu. Na tomto úseku se neplatí. Zkusím na webu aktualizovat mapu, případně je třeba info o dálnici a poplatek doplnit.
ještě jednou díky za info a přeji krásnou dovolenou, Roman

Brnolowcost - Re: Aktualizace trasy

23. 3. 2019 18:49

Dobrý den,
tak již by to mělo být i na webu správně. Doufám, že nic nezaktualizují.

díky Roman

Veronika - Aktualizace trasy

23. 3. 2019 16:51

Zdravím, dnes jsme jeli trasu 2b, tedy Praha-Bormio bez tunelu. Cesta byla dobrá, ale chci se zeptat na dalnici ve Svycarsku A13 cca 89 km, kterou ato trasa obsahuje. Domnívám se správně, že je placená? Pak,by to chtělo uvest i koupi dálniční známky ve Švýcarsku...

Veronika - Kontroly hranice

16. 1. 2018 20:39

Dobrý den, cestu pojedeme poprvé(jedeme do Bormia),tak bych se ráda zeptala na zkušenosti,jak to funguje na hranicích se Švýcarskem.Zdali nějak kontrolují celní limity kolik člověk veze alkoholu/cigaret/masa...

Roman - Re: Kontroly hranice

16. 1. 2018 20:54

Dobrý večer Veroniko.

celní kontroly na IT/SUI jsou poměrně časté. Auta jsou odstavována namátkově, ale téměř při každé naší cestě někoho vyberou a pak je celé auto vyskládáno. Jednou jsme viděli auto PL a vedle vyskládané dva nákupní vozíky alkoholu a cigaret. Sám nákupů v Livigno nevyužívám, ale doporučuji držet se max. limitů. Asi 1l alkoholu a 1 kt na dospělou osobu.

přeji pěknou dovolenou

Veronika - Re: Re: Kontroly hranice

17. 1. 2018 10:41

Děkuji, a zastavují i při cestě tam tedy hranice Rakousko/Švýcarské? Přejen jen jsme plánovali nějaká piva a maso vézt z čr...

Roman - Re: Kontroly hranice

17. 1. 2018 13:49

Dobrý den Veroniko.

po cestě tam jsme kontrolu aut nikdy neviděli. Max. podáte pasy nebo občanky . Ale samozřejmě limity alko ( nad 20 % alkoholu ) a cigaret platí i na dovoz po cestě tam. Co se týče piva tak určitě není problém ani omezení. Maso a živočišné produkty si každá země kontroluje, ale opět se jedná o větší množství. Nikdy jsem neviděl ani neslyšel, že by někomu něco odebrali.

přeji hodně sněhu a krásnou lyžovačku

Brnolowcost - trasa

19. 3. 2017 8:32

Dobrý den Lukáši,

zkoušel jsem a odkaz funguje. Pouze u google maps došlo k omezení průjezdních bodů, a proto je třeba vytisknout trasu v následujícím kroku. Kliknete na zobrazení trasy a pak je možnosti stažení do telefonu nebo tisk. Doufám, že Vám to půjde.

přeji šťastnou cestu a pěknou dovolenou Roman

Lukáš - Prosba

18. 3. 2017 23:24

Dobrý den,

mohl bych Vás poprosit o popis var. 2a? Hypertextový odkaz "Zde" bohužel nefunguje.. Děkuji

Lukáš - Re: Prosba

18. 3. 2017 23:27

Tak už nic, po znovunačtení stránky mi to funguje.. :)

Petr P - Cesta do Livigna mimo placený tunel

8. 3. 2017 8:03

Dobrý den, prosím Vás o informaci ohledně cesty do Livigna jedeme z Hradce Králové. Chtěli bychom se vyhnout placenému tunelu před Livignem a podle map jsem si našel cestu z Zernez - Samedan - Pontresina - Passo del Bernina a poté odbočit na Forcola de Livigno až do Livigna. Odjíždíme 17.3. chci se Vás zeptat jestli máte zkušenosti s touto trasou, zda-li bývá sjízdná (otevřená) v tomto termínu. Případně jestli víte o jiné cestě.

Děkuji moc za případnou odpověď

Brnolowcost - Re: Cesta do Livigna mimo placený tunel

9. 3. 2017 6:24

Dobrý den Petře,

obávám se, že Vámi popsaná varianta nebude možná v zimním období. Tj. do konce dubna bude asi uzavřen úsek mezi passo Bernina a Livignem. Loni byl sice i v části zimní sezony úsek otevřený, ale letos je v oblasti mnohem více sněhu.
Zde jsem našel informaci:
http://www.comune.livigno.so.it/home.jsp?idrub=24843
A objíždět cestu do Livigna přes Bormio nedává smysl. Platba za tunel, spojená s čekáním na průjez je jedinou komplikací. Letos Vám to vynahradí super sněhové podmínky.
Mějte krásnou dovolenou a šťastný návrat. Roman
ps. a nezapomenout na dobré pojištění: https://brnolowcost.estranky.cz/clanky/nabidka-sluzeb/top-pojisteni.html

Petr P - Cesta do Livigna mimo placený tunel

8. 3. 2017 8:00

Dobrý den, prosím Vás o informaci ohledně cesty do Livigna jedeme z Hradce Králové. Chtěli bychom se vyhnout placenému tunelu před Livignem a podle map jsem si našel cestu z Zernez - Samedan - Pontresina - Passo del Bernina a poté odbočit na Forcola de Livigno až do Livigna. Odjíždíme 17.3. chci se Vás zeptat jestli máte zkušenosti s touto trasou, zda-li bývá sjízdná (otevřená) v tomto termínu. Případně jestli víte o jiné cestě.

Děkuji moc za případnou odpověď

Věra - průjezd tunelem doLivigna

13. 2. 2017 21:55

Dobrý den.
Ať čtu,jak čtu příspěvky,tak jsem nenašla dotaz a tím i odpověď na průjezd tunelu do Livigna. Dosud jsem jezdívala lůžkovým autobusem, ale to už je minulost, asi EU zasáhla a lůžkové autobusy už NE NE! Proto jsem se rozhodla pro jízdu vlastním autem. Na průjezd jsou prý stanoveny časy, směr do Livigna a pak zase z Livigna. Mohl byste mi prosím poradit, kde si mohu stanovené průjezdní časy zjistit? Děkuji moc

Brnolowcost - Re: průjezd tunelem doLivigna

13. 2. 2017 22:10

Dobrý večer Věro,

našel jsem odkaz přímo na stránkách Livigna.
https://files.livigno.eu/pdf/generali/orari-tunnel-2016-2017.pdf
V sezoně se většinou jedná o střídavý provoz a často se stojí fronta i více než 1 hodinu. Samozřejmě hlavne sobota, kdy se mění termíny.
přeji šťastnou cestu do Livigna

Věra - Re: Re: průjezd tunelem doLivigna

14. 2. 2017 21:04

Děkuji

Věra - průjezd tunelem doLivigna

13. 2. 2017 21:54

Dobrý den.
Ať čtu,jak čtu příspěvky,tak jsem nenašla dotaz a tím i odpověď na průjezd tunelu do Livigna. Dosud jsem jezdívala lůžkovým autobusem, ale to už je minulost, asi EU zasáhla a lůžkové autobusy už NE NE! Proto jsem se rozhodla pro jízdu vlastním autem. Na průjezd jsou prý stanoveny časy, směr do Livigna a pak zase z Livigna. Mohl byste mi prosím poradit, kde si mohu stanovené průjezdní časy zjistit? Děkuji moc

Martina - doporučení

2. 2. 2017 20:22

Dobrý den,

prosím, jaká je doporučená hodina odjezdu z Prahy do Santa Cateriny, abychom se vyhnuli zácpám v Mnichově???
děkuji

Brnolowcost - Re: doporučení

2. 2. 2017 20:35

Dobrý den Martino,

bohužel Vám v této otázce moc nepomohu. My jezdíme přes Salzburg a pak na St. Johan a Insbruck. Domnívám se však, že pokud vyrazíte kolem 1 hodiny v noci z Prahy, pak budete objíždět Mnichov v cca 5-6 hodin ráno. Podle mě nejlepší varianta. Do SC pak poklidnou jízdou dojedete po 12 hodině.

šťastnou cestu přeje Roman 

 

 
Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×