Jdi na obsah Jdi na menu

Kanárské ostrovy, Tenerife, Icod de los Vinos, Garachico, La Palmar. Zahrady, historie a turistika.

13. 7. 2014

předchozí den : Punta del Hidalgo, La Laguna, Anuga, San Andre

3.den . Icod de los Vinos, Garachico, La Palmar.

tento den si projedeme západní pobřeží. Najíždíme na dálnici vedoucí podél ostrova a pokračujeme po západním pobřeží na jih. Dálnice po 10 km končí a pokračuje pěkná silnice. Asi po 20 minutách jsme u prvního cíle. Městečko Icod de los Vinos. V podstatě se dá říci, že leží u paty sopky

 

Tenerife, Teide

a podle toho vypadají i místní silničky. Jedná se o úzké jednosměrky a jednu hlavní silnici vedoucí do středu ostrova táhnoucí se v serpentínách po ůbočí. Je zde placené parkovište v podzemních garážích, ale nám se opět ani ne po 2 minutách daří najít neplacené místo ještě blíže středu města. Od auta to máme tak 100 m k nejzajímavější místní atrakci. Míříme na prohlídku Drago Milenario a přilehlé zahrady. Strom samotný se dá ještě lépe zdarma vyfotit z terasy přilehlého kostela.

Tenerife, Drago Milenario

Rozhodně však doporučuji obětovat 5 Eur za prohlídku zahrady, ve které se Drago Milenário nachází. Jistě zde uvidíte i krásné ještěrky vyskytující se i jinde na Tenerife, ale především zajímavé druhy rostlin a dalších živočichů.

Tenerife, ještěrky

Na prohlídku doporučuji i přilehlou jeskyni s ukázkou jak zde žili lidé několik 10000 let zpět. Uvidíte zde samozřejmě i banánovníky s banány. Prohlídka trvá asi 1-2 hodinky a určitě také doporučuji. Samotné město nám přijde méně zajímavé a i další historická centra měst nedosahují svojí zajímavostí centrum La Laguny.

Sjíždíme tedy opět dolů k pobřeží a pokračujeme na jih do přístavu Garachio. A asi po 10 minutách jsme na místě. Ihned je jasně poznat, že v nedávné, cca 300 let, době město bylo téměř vymazáno. Strmé svahy ještě nejsou zcela pevně porostlé a všude jsou přítomné obrovské lávové kameny.

Tenerife, Garachio

I když samotné městečko je již kompletně opraveno, tak především u pobřeží je krásně poznat co vše sopka dokáže. Láva se prohnala dvěma proudy přes město a zbyly po ní pouze zlomky městských kamených bran.

Nejlépe je vše vidět z protilehlé vyhlídky na konci města za jedinou městskou pláží. Jak jinak, s tmavě černým pískem.

Doporučuji si také prohlédnout pěknou zahradu v samém centru městečka, kde uvidíte neobvyklé tipy rostlin a stromů.

Tenerife, Garachio garden

Máme dne s dostatek času a tak prodlužujeme náš výlet o návštěvu nedalekého turistického městečka v horách La Palmar. Od pobřeží se opět šplháme serpentinami asi 6 km. Opět se dostáváme až na úroveň mraků. Parkujeme na náměstí La Palmar a odtud vedou turistické cesty do nedalekých hor. Opět se dá vybrat od kratších 2 km do delších 5 a více km variant. Na kratší procházce nás zaujmou především staré domky místních farmářů a také jejich zahrádky a políčka.

Tenerife, El Palmar

Je až neuvěřitelné jak dokáží využít  sopečné svahy a půdu k pěstování všech možných druhů ovoce i zeleniny. Když se člověk dívá zdálky, tak by nikdy neuvěřil, jak dokonalá je sopečná půda co se živin týče. A díky stálé vláze a teplému podnebí po celý rok  zde vyroste snad cokoli. Vracíme se k autu asi po 2 hodinkách

Tenerife, El Palmar

a jako poslední dnešní cíl nastavujeme mys u městečka  Buenavista del Norte. Sjíždíme opět k moři a pokračujeme na jih. Po pár km však značka ukazuje slepá silnice asi po 5 km. Nám však navigace ukazuje k cíli 12 km. Bohužel se opravdu za chvíli ukazuje, že posledních asi 6 km k mysu je uzavřeno. Nechceme riskovat pokutu a i když mys vypadá zajímavě otáčíme auto na zpáteční cestu k hotelu.

ostatní krásné fotografie z dnešního dne si můžete prohlédnout  zde :

následující den :  Masca, Los Gigantos, Playa de las Americas.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 
Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×