Jdi na obsah Jdi na menu

Kanárské ostrovy, Tenerife, Masca, Los Gigantos, Playa de las Americas. Soutěsky, útesy a přelidněné pláže.

13. 7. 2014

předcházející den Icod de los Vinos, Garachico, La Palmar.

4 den. Masca, Los Gigantos, Playa de las Americas. Soutěsky, útesy a přelidněné pláže

Podle doporučení z připraveného itineráře vyjíždíme po brzké snídani již před 8 hodinou a stejně jako včera jedeme přes Icod směrem na jih. Tentokráte však přejíždíme horský masiv až do městečka Santiago del Teide. Zde odbočujeme doprava a čeká nás asi nejzajímavější silnice, kterou jsem kdy jel.

Tenerife, Masca

Je klikatější a užší a místy strmější než co si dokážete představit. Při jízdě do kopce řadím stále častěji jedničku a vyhnou se zde tak tak dvě osobní vozidla. Pokud se setkáte s autobusem tak Vás čeká dlouhé couvání na vyhýbku. Ale okolí je fascinující. Strmé sopečné svahy a vytvořená údolí. Na vrcholcích sopečné skály a v údolí palmy.

Tenerife, Masca

Prostě nádhera, a proto stále  fotíme. Díky brzkému příjezdu se nám opravdu daří ihned zaparkovat na nevelkém parkovišti před vjezdem do vesničky Masca,

Tenerife, Masca

ukryté mezi horskými štíty. Mohu říci, že zde je s parkováním opravdu problém. Další nespornou výhodou brzkého příjezdu je, že dopoledne je vesnička a soutěska zcela zalita sluncem. A na rozdíl od prvních dvou dnů je dnešek opravdu nádherný. Není vedro jako v Řecku nebo Chorvatsku. Je asi 26 C ve stínu, ale i tak je krásně teplo a na pochod soutěskou možná až trochu moc.

Tenerife, Masca

Přesto se rozhodujeme, že si sestup soutěskou Masca směrem k pláži vyzkoušíme. Nakonec se s toho stává téměř 4 hodinový turisticky náročný sestup a výstup.

Tenerife, Masca

A to jsme se nedostali až na konec. Témeř všichni turisté využívají služby odvozu taxi a po následném sestupu až na pláž je vyzvedávají lodě jedoucí do Los Gigantos. Nás však v Masca čeká náš mini Fiátek, a tak nám nezbývá než se vrátit stejnou cestou. I tak opět mohu říci, že návštěvu Masca je třeba rozhodně doporučit. V Masce si kupujeme místní výborné banány a po občerstvení se zastavujeme na benzince s vyhlídkou,

Tenerife, Los Gigantos

na výbornou kávu. Cena za 2 capucina a horkou čokoládu je 4,4 Eur. Super. Doplňujeme benzín 27 l za 31 EUR a pokračujeme k další turistické atrakci. Los Gigantos. Jak název napovídá, jedná se o obrovské útesy tyčící se ve stejnojmeném letovisku kolmo nad mořem. Opět perfektně značená cesta na vyhlídku a ještě pár fotografií nedaleko přístaviště.

Tenerife, Los Gigantos

Jsme dnes docela unaveni a je ideální doba na odpočinek a koupání na pláži. Když tedy míjíme městskou pláž La Arena je jasné, kde na pár hodin skončíme. Opravdu takto černý jemný písek nikde jinde než na úbočí sopek nenajdete.

Tenerife, La Arena

Na to, že je sobota odpoledne a hlavní sezóna, je na pláži dost volného místa. A opět se nám podařilo zaparkovat přímo u vchodu k pláži. I když tentokráte až po cca 5 minutách. Los Gigantos a La Arena jsou menší střediska než nedaleká Costa Adeje, kde se nachází  další známá pláž Playa de las Americas. Rozhodnutí zůstat v La Arena je tedy jasné.

Tenerife, La Arena

Celý dnešní den je nádherně a ideální počasí  na výlet i koupání. Písek je rozpálený a voda v moři příjemě osvěžující. Probíhají zda dnes i závody v plavání. Máme tedy postaráno i o zábavu. Po 3 hodinách na pláži se chystáme na cestu zpět, a protože počasí je nádherné volíme variantu přejezdu přes střed ostrova po TF 38 a TF 21. Stoupáme tedy po výborné silnici do hor a každou chvíli zastavujeme u nějaké vyhlídky.

Tenerife, Teide

Míjíme metu 500, 1000, 1500 a 2000 mnm. Asi po 30 minutách se dostáváno do zcela jiné krajiny. Jsme jako na měsíci. Všude kolem vyhaslá láva a lávová pole. Nejprve zarostlá keři, pak oblast stromů a od 2000 mnm jen písek a kameny. Tomu všemu dominuje vrchol sopky Teide.

Tenerife, Teide

Znovu se potvrzuje, že Tenerife může nabídnout neuvěřitelné množství zážitků během jediného dne. Celé jižní a východní pobřeží Tenerife je dnes po celý den zalité sluncem a jak jsme vypozorovali, tak je podobná situace velice častá. Takže pokud jedete na Tenerife hlavně za koupáním, tak vybírejte jih ostrova. Je zde mnohem větší pravděpodobnost slunečných paprsků než na severu a západě, kde téměř denně přichází od Atlantiku mraky, které zachytává sopka Teide. Teplota vody a vzduch je však téměř všude stejná.  U pobřeží kolem 25 C a v horách 15 - 20 C. Východní pobřeží je téměř bez deště vyprahlé a písčité, zatímco severozápad je pokrytý lesy denně zkrápěnými deštěm a mlhou. Je podvečer a sluníčko pomalu zachází za sopku

Tenerife, Teide

a díky tomu se nám naskýtají nádherné pohledy na hory. Ještě si prohlédneme skalní útvary Los Roques de García a přilehlé  náhorní plošiny jako vystřižené s měsíční krajiny.

Tenerife, Teide

Je sobota a lanovka na Teide dnes z neznámých důvodů nejezdí. Škoda, byl by to nádherný závěr dnešního dne, pozorovat z vrcholku západ slunce. Samotný výstup na sopku se nám tentokráte nepodaří ze zdravotních důvodů a tak nám zůstává důvod pro další návštěvu tohoto nádherného ostrova. Vše je zde blízko a tak se nám podaří při zapadajícím slunci udělat pár zajímavých fotografií nedaleké astronomické observatoře. Je zde několik teleskopů patřících různým evropským zemím. Fotografie jak z filmů agenta 007.

Tenerife, Teide

Do hotelu to máme 20 km a stále jsme ve výšce 2500 mnm. Sjíždíme dolů k pobřeží po západním štítu hory Teide. Jsou zde v cca od 2000 mnm nádherné sosnové lesy a všudepřítomné turistické cesty a několik kempovacích míst. Jsme nad úrovní mraků a celé západní pobřeží je jako schované pod peřinou. Slunce se již také chystá na odpočinek, a tak se nám daří udělat krásné fotografie západu slunce na Tenerife.

Tenerife, Teide

Pak již pár ostrých zatáček, neuvěřitelné strmé sjezdy a po 15 minutách jsme u hotelu. Tak teda dnešní den se vydařil naprosto neuvěřitelně a množství zážitků a fotografií budem ještě dlouhou vstřebávat.

ostatní krásné fotografie z dnešního dne si můžete prohlédnout  zde :

 

následující den : Puerto de la Cruz. Odpočinek v hotelu Pez Azul u bazénu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 
Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×