Jdi na obsah Jdi na menu

Kanárské ostrovy, Tenerife, Puerto de la Cruz. Orca show v Loro parku.

13. 7. 2014
 

předchozí den :  Puerto de la Cruz. Odpočinek v hotelu Pez Azul u bazénu.

Puerto de la Cruz. Kosatky, delfíni, papoušci a lachtani v Loro parku.

Návštěvu jednoho z největších evropských parků by jste rozhodně neměli vynechat. V každém případě si dovolím dát alespoň pár tipů a rad, aby jste za vysoké vstupné dostali co nejvíce. Ceny vstupného jsou vidět na obrázku.

Tenerife, Loro Park

Většina turistů kupuje denní vstupné, které je pro dítě nad 12 let a dospělého 35 EUR, dítě 23 Eur. Zřejmě nejvýhodnější kombinací je vstupné do dvou parků Loro Park a Siam park, které je 58 Eur dospělí a 39,5 Eur dítě. Bohužel se mi  nepodařilo najít žádné slevové kupony do těchto parků. A to ani na netu, ani například ve slevových brožurách na Tenerife nebo v hotelech. Vzhledem k tomu, že ceny jsou dost vysoké a v parku množství lidí, je třeba se připravit  předem. Takže následující rady a tipy berte jako doporučení, jak vidět to nejzajímavější:
- pokud jedete sami, ne s cestovkou, pak do parku přijeďte alespoň 15 minut před otevřením. Tj 8,15 hodin. I v hlavní sezoně se dá v tom případě najít volné místo na zaparkování přímo před parkem bezplatně. Před námi bylo max 20 lidí. Otevření 8,30.  

Nejlepší variantou je zvolit si ubytování v některém z  blízkých hotelů:

Po zaplacení možnost focení s papoušky Ara a možnost zakoupení fotografiíí při odchodu z parku. Doporučuji být v cca 9,20 u atrakce 6, lachtani. Před tím se dá v pohodě stihnout 1 - 4. Gorily jsou parádní. a 5 nádherný pavilon tučnáků. Pak již co nejrychleji na lachtany. Jejich vystoupení je určitě jednou z Top 3 atrakcí celého parku. Představení začíná v 9,30 a moje doporučení. Pokud si chcete lachtana i pohladit, popřípadě políbit, 

Tenerife, Loro Park

sedněte na levou stranu arény až dolů. Zde jsou dvířka , kterými lachtana k Vám přivedou. Pořídíte si nezapomenutelné fotografie. Vystoupení trvá cca 30 minut a budete ho chtít prožít ještě jednou. Po skončení vystoupení je již park hodně zaplněn a tak je nejlépe pokračovat co nejrychleji k další atrakci a to papouščí šou. Vystoupení papoušků je zajímavé, ale ze všech 4 atrakcí bylo nejslabší, což bych od Loro parku  neočekával.

Tenerife, Loro Park

První začíná ve 10 30 aopět nejlépe být cca 10 minut předem a vybrat místo v druhé řadě uprostřed.( první řada je pro děti v kočárcích a postižené ). Před tímto vystoupením doporučuji se stihnout najíst. Po skončení je třeba se co nejrychleji přesunout na další atrakci. Vystoupení delfínů. Začíná již v 11 hodin . Většinou je střed hlavní tribuny vyhrazen pro vip hosty s cestovními kancelářemi. Pokud se chce Vaše dítě ( cca do 10 let ) povozit s delfíny na člunu,

Tenerife, Loro Park

a bude mít štěstí na výběr, pak doporučuji zůstat na spodních místech arény, hned u vchodu. Vystoupení delfínů je opravdu nádherné. Papoušci Ara , kteří zde lítají ve volném prostoru před začátkem šou se mi zde líbí víc než v Loro šou. Bohužel jsme tentokráte seděli až na samém vrch arény a trochu nám chyběl ten přímý kontakt s delfíny. Proto znovu  doporučuji zůstat na spodních místech arény. Po skončení šou pokračuje klus na vrcholné vystoupení tohoto parku. V 11,45 začíná první vystoupení kosatek. Arény jsou hned vedle sebe, takže není problém toto vystoupení  stihnout. Medůzy vynechejte. Dají se v pohodě až po kosatkách. Poučeni od delfínů si vybíráme cca 3 řadu,

Tenerife, Loro Park

na úrovni hladiny obrovského bazénu a asi 3 m od plochy kde se kosatky předvádí na suchu. Trochu jsme zaraženi, když několik lidí vedle nás sedících začíná nasazovat pláštěnky. Šou začíná zajímavým video průzkumem sedících diváků. Kamera brouzdá arénou a projíždí záběry na netušící diváky. Vše komentováno vtipnými komentáři. A hlavně je vše vysíláno na obrovskou obrazovku naproti tribun. Ostatní diváci tak mají o zábavu postaránu. A video šou končí asi minutovým sestřihem, kde ukazují diváky s předních řad z minulých šou. Kosatky je při vystoupení pošplíchají  proudy vody. Už chápeme proč pláštěnky.  Nevadí, chtěli jsme co nejbližší kontak a trocha vody nám nevadí. A pak již začíná vystoupení. Přidám zde pouze pár fotografií a jediné co mohu dodat je SUPER.  Prostě nejzajímavější atrakce, kterou jsem kdy zažil. Vše umocněno kompletně promočeným oblečení nás všech co seděli na dolních sedadlech.

Tenerife, Loro Park

Naštěstí jsem alespoň fotoaparát  uschoval do igelitového sáčku a tak máme vše zdokumentováno. Po vystoupení si dáváme jídlo a jednoznačně se shodujeme, že kosatky a lachtany musíme dát ještě jednou. Vše ostatní se dá v pohodě vidět i u nás v ZOO. Máme asi 1,15 hod  času do vystoupení kosatek v 13.45. Za tuto dobu stihneme v pohodě projít další zvířata. Za doporučení pro návštěvu jistě stojí papoušci ve volné obrovsé voliéře,

Tenerife, Loro Park

kde  se pohybujete po lávkách a chodnících ve větvích stromů. Na mapě atrakce 10 a 11 se nachází ve spodní části parku. Zajímavá je také novinka. Líheň papoušků 22 asi uprostřed.  Myslím si, že vše ostatní můžete určitě vidět lépe například v pražské ZOO. V 13 30 tak již s očekáváním míříme na stejná místa Orka arény. Sedím ještě blíže plochy a tak  budu mít kosatky asi 2 m od sebe. Užíváme si video šou na začátku a tak s ůsměvem vidíme záběr na naši dceru Denisu s komentářem: I am so sexy !! Diváci mají o zábavu  postaráno. Tentokráte vytahujeme pláštěnky a ostatní vedle sedící nechápou. Však oni pochopí. Pak následuje asi 30 minut nádherné podívané. Vystoupení je trochu jiné než minule. Je zde celkem 6 kosatek a každá má svého cvičitele

Tenerife, Loro Park

a pokaždé se mění hlavní vystupující kosatka. Ale o dokonalou sprchu rozhodně nepřijdeme ani tentokrát. Doporučení. Máte li děti menší 7 let. Vybírejte řady výše nebo své děti trochu připravte. Pro některé děti to byl opravdu nepříjemný a děsivý zážitek. Každopádně vystoupení kosatek a lachtanů je TOP zážitek celého parku.

Tenerife, Loro Park

Po kosatkách jsme již docela utaháni, ale shodujeme se, že ješte musíme vidět lachtaní šou. A také si lachtana pohladit.  A tak po krátkém odpočinku si ještě vychutnáme parádní šou a opravdu si krátce velkého lachtana pohladíme.

Tenerife, Loro Park

Nádherný den plný opravdových nových zážitků.  Co ještě dodat. Cca od 10 hodin je park opravdu plný lidí a je dobré mít vše naplánováno dopředu. Jednotlivé šou můžete samozřejmě absolvovat dle Vašeho výběru. Mnoho lidí tak často některou nestihne vůbec. Jídla a pití je zde opravdu plno, ale opět fronty a čekání. Je lépe si tedy například bagetya pití vzít s sebou. Ušetříte hlavně čas. Odpolední parkoviště v cca 16 30 vypadalo jako mraveniště.

Tenerife, Loro Park

Takže rekapitulace. Za 34 Eur jsou opravdu nezapomenutelné hlavně vystoupaní kosatek, lachtanů a delfínů. Pokud se Vám nepodaří absolvovat vše co by jste chtěli vidět za 1 den, pak máte možnost si zakoupit přímo v parku denní vstup za výhodných 13 Eur. Vstupenka platí na následujících 14 dní a koupíte ji pouze uvnitř parku. Pouze předpokládám, že bude na   vstupence uvedeno jméno nebo číslo pasu, aby ji nemohl použít nikdo další jako slevněnou vstupenku.

ostatní krásné fotografie z dnešního dne si můžete prohlédnout  zde :

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Synator - Bezva popis

29. 10. 2016 23:16

Dobrý den,
děkuji Vám za tento popis, pomohl nám v tomto týdnu návštěvu v Loro Parku optimálně využít. Až na papoušky jsme celkem v pohodě shlédli zbylá představení 2x, pokaždé z jiného místa. Informaci o pláštěnkách jsme nepodcenili, vzali si svoje, ušetřili a užili si pokropení kosatkami. Škoda jen předraženého občerstvení, nicmoc pidipizza za 7,5€ je docela dost, půllitr směsi ovoce za 8€ rovněž, ale to s hodnocením výborného popisu nesouvisí.
Další vstupenka na jeden den stojí aktuálně 13€ a má platnost týden.

Roman - Re: Bezva popis

2. 11. 2016 13:18

Dobrý den,

jsem rád, že Vám rady pomohli co nejlépe naplánovat zajímavý pobyt v Lorro parku. Shodou okolností jsme zde byli letos v červnu na naší druhé návštěvě. Mohu tedy srovnávat změny. Kosatky, delfíni a papoušci jsou stále parádní. Bohužel zřejmě v době naší návštěvy byl nemocný největší z lachtanů a celkové vystoupení tím citelně upadlo. Doufám, že jde o krátkodobou pauzu. Naopak potěšil nově dokončený pavilon ( porodnice ) pro papoušky ve spodní části areálu. Pohled na výzkumné a operační sály je nyní naprosto unikátní a nikde jsem nic podobného neviděl. A počet návštěvníků stále potvrzuje, že se jedná o jednu z nejlepších zoo na světě.
přeji krásné zážitky na dalších cestách

alexandr - celotýdenní vstup

8. 2. 2015 12:39

Dobrý den, nevíte náhodou zda jde zakoupit vstupenku na více dnů?? Rád bych strávil více dnu v Loro parku.....

Brnolowcost - Re: celotýdenní vstup

8. 2. 2015 13:12

Dobrý den,
přímo v parku je možné získat vstupenku na další den v parku za velmi výhodnou cenu. Tuším to bylo za 10 EUR. Musí se však koupit přímo v parku a zřejmě je vázaná na nějaký dokument ( pas, OP ), tak aby ji nemohl využít nikdo další. Zda musí být využita hned další den nebo např do týdne nevím. Informace je tuším přímo na vstupenkách. Přímo na webu jsem podobnou nabídku neviděl. Určitě si užijete spoustu legrace a doporučuji: pláštěnky s sebou !!

 

 

 
Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×