Jdi na obsah Jdi na menu

Kanárské ostrovy, Tenerife, Punta del Hidalgo, La Laguna, Anuga, San Andre. Města, hory a pláže.

13. 7. 2014

Rozpočet a první den si můžete přečíst  zde:

2. den   Punta del Hidalgo, La Laguna, Anuga, San Andre    

Ráno vstáváme až v 9,30 našeho času. Zde je však o hodinu méně, takže akorát. Vycházím před hotel, abych zjistil, kde se dá nakoupit čerstvé pečivo a něco dalšího na snídani. Kousek od hotelu je na benzince malý shop, kde mají i pečivo a základní uzeniny a máslo. Za 5 Eur máme snídani pro 3.

Po snídani nastavuji na navigaci náš první dnešní bod Punta del Hidalgo. A znovu již po několikáté v zahraničí oceňuji navigaci, jako nejlepšího pomocníka pro cestování.Projíždíme uličkami, kde bych se na 100% stratil po pár odbočkách.

Tenerife, Punta del Hidalgo

Po cestě míjíme malý místní supermarket a tak zastavujeme, abychom doplnili naše zásoby pití a potravin. Opět se potvrzuje, že Španělsko je pro low cost turisty zemí zaslíbenou. Džusy, voda, ovoce i zelenina jsou levnější jako v ČR a hlavně místní. Tj chutnější. Uzeniny a sýry jsou cenově stejné a pouze pečivo je o pár % dražší. Pokud vezmeme i cenu benzinu za 1,1 Eur l, tak zde utratíme méně než doma. Za 20 Eur nakupujeme vše potřebné a pokračujeme k pobřeží. U silnic jsou dobré informační tabule, ukazující směr k plážím a dalším turistickým zajímavostem. Odbočujeme tedy na místní pláž.

Tenerife, Punta del Hidalgo

Výhodou většiny Španělska je, že kromě bezplatných cest je ve většině měst množství parkovacích míst zdarma. Za celý týden pobytu jsme nikde neplatili a zaparkovali jsme vždy do 3 minut cesty od centra nebo pláže. Výhodou samozřejmě bylo naše miniautíčko. V Punta del Hidalgo jsou dvě místa vhodná ke koupání. První jsou bazény na terasách a přilehlá písčitá pláž s černým pískem. Plavání v moři však moc dobré není z důvodu velkých vln a celkově kamenitého pobřeží. Zato místní škola surfingu vypovídá o tom, že je toto místo oblíbené surfaři. Druhé místo, asi 2 km blíže majáku je ještě zajímavější. Na lávových útesech je vybudován dřevěný chodník vedoucí k chráněným lagunám.

Tenerife, Punta del Hidalgo

Zde se dá plavat, ale na odpočinek na písku zapomeňte. Ale místo rozhodně stojí za návštěvu.  Pokračujeme ještě cca 2 km až na mys Punta del Hidalgo. Cesta zde končí a dále je možno  pokračovat do přilehlého národního parku na turistické tůry. Doporučuji návštívit turistické infocentrum nacházející se v centru kruhového objezdu na konci silnice. Je zde zdarma  množství map i brožur s informacemi pro turisty. Je 11 hodin a tak se vydáme na krátkou procházku kaňonem. Žádné pláže zde nečekejte, zato okolní strmé sopečné svahy jsou pro středoevropana fascinující. Mohu s jistotou potvrdit, že Tenerife se často svojí divokostí a rozmanitostí vyrovná i Hawajským ostrovům.

Tenerife, Punta del Hidalgo

Alespoň já se zde cítím jako před rokem při návštěvě Kauaui.  více zde.  Asi po hodince se vracíme k autu a pokračujeme ve výletu směrem na sever. Na infocentru nám dali tip na návštěvu historického městečka La Laguna.

Máme to po cestě a tak dáme na rady místních. Po asi 20 minutách parkujeme asi 200 m od centra, opět zdarma. A doporučení návštěvy opravdu bylo na místě. La Laguna a její centrum je zapsáno jako památka Unesco.

Tenerife, La Laguna

Je to jako by jste se v architektuře  vrátili o 300 - 400 let zpět. Podle informací je v podobném stylu postavena i Havana na Kubě. Na prohlídku centra nám stačí asi 2 hodinky i se zastávkou v místní kavárně. Dominanta centra místní radnice a kostel byly zavřeny. Přesto rozhodně návštěvu doporučuji.

Po prohlídce pokračujeme do hor a stoupáme po silnici TF 12 až do cca 1000 mnm. Cestou zastavujeme na vyhlídkách, které jsou dostatečně dopředu dobře značeny. Teplota se postupně snižuje a vítr nabírá na síle. Na vyhlídce Las Mercedes parkujeme a oblékáme šusťákové bundy. Vede odtud velké množství turistických tras, značených ,

Tenerife, Anaga

po okolních deštných praslesech. Stromy a keře nejsou sice tak velké a husté jako na Hawaii, ale i tak si dokážete udělat dobrou představu jak to v pralese vypadá. Vybíráme asi 4 km prohlídku. Cesty jsou vyšlapány a v podstatě není kde zabloudit. Nacházíme se v zóně mraků , a tak se často mění krásná vyhlídka na pobřeží s mrakem kde nic nevidíte. Na to, že u pobřeží je 25 C můžete zapomenout. Teplota klesla až ke 12 C a větrovky se hodí. Po klikaté úzké

Tenerife, Anaga

silnici pokračujeme okolo celého severního pobřeží a kdo má rád řízení v serpentínách tak si zde určitě užije. I kdy se počasí stále mění, od slunečna až po mírný deštík, tak je jasné, že tento výlet bude patřit k těm nezapomenutelným. Našim dnešním cílem je asi nejznámější pláž na Tenerife ve městečku San Andre A s přibližujícím se pobřežím a klesající nadmořskou  výškou se opět teplota zvyšuje na 25 C. Bohužel obloha již zůstává pod mrakem a tak fotografije této jedinečné pláže se nám nepodařilo zachytit dle našich představ.

V okolí pláže je opět bezplatné parkoviště pro stovky aut. Pláž je opravdu krásná, i když např pláž v Kalamitsi v Řecku se nám líbila víc. Více zde.  I pod mrakem zde však pěkně opaluje a tak se po 3 hodinách chystáme na cestu do hotelu. Máme za sebou nádherný celodenní výlet do hor i s koupáním. Přesně takto si představuji správnou dovolenou. Na hotel se vracíme asi v 19 hodin. Těstoviny s tuňákem a káva i pivo jsou nejlepším zakončením dnešního dne.

ostatní krásné fotografie z dnešního dne si můžete prohlédnout  zde :

následující den :  Icod de los Vinos, Garachico, La Palmar.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 
Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×