Jdi na obsah Jdi na menu

Kanárské ostrovy, Tenerife 2014

24. 6. 2014

Rady a tipy co navštívit  na Tenerife za 6 dní aneb náš itinerář pro Tenerife 201

 

užitečné odkazy pro individuální cestovatele na výhodné půjčení auta a ubytování :  

 nejlevnější autopůjčovna

 Ubytování nejen na Tenerife.

Itinerář :

1 den. 3.7.2014

Objevujeme  severní pobřeží Tenerife, aneb turistika a  koupání.

Po pobřežní silnici vedoucí na sever od Puerto de la  Cruz se dostanete po několika kilometrech do obce Punta del Hialgo. Odtud po horské silnici projedeme přes známé turistické středisko Anaga až do nejsevernější vesničky Chamorha. Kromě samotných zajímavostí po cestě se dá udělat krátký turistický výlet po okolí. Po výletě má následovat odpočinek a tak den zakončíme koupáním na nejkrásnější pláži Tenerife u  městečku  San Andres, na pláži Playa de las Teresitas.

Pláž byla  budována tak, že na ni byl navezen  žlutý písek z Afriky, jenž nikde jinde na Tenerife nenaleznete. Díky své odlehlosti od hotelových komplexů se  stala  nejhezčí a nejoblíbenější  pláží na celém ostrově.
Fotky z této pláže naleznete  v každém katalogu cestovních kanceláří
Trasa  zde:

2 den. 4.7.2014

městečka Tenerife, aneb průzkum historie ostrova

Icod de los Vinos,  ty nejlepší vinice na Tenerife.
Velice  fotogenické místo kde na fotografiích  jsou vidět prudké svahy s vinicemi a v pozadí ležící  vrchol Pico del Teide.
Hlavní atrakcí je však Drago Milenario. Prameny udávají stáří stromu na více než 500 let . Svojí výškou přes  16 metrů a obvodem kmene 6 metrů je scela unikátní a  žádný takový strom na Kanárských ostrovech jinde nenajdete.  Šťáva stromu se používala jako léčivý lektvar a zároveň i k balzamování mrtvých.

La Orotava
Na severním pobřež najdete městečko La Orotava, které si jako jedno z mála míst  zanechalo svoji původní atmosféru. Především jeho  historické centrum určitě stojí za krátkou návštěvu tohoto turisticky zajímavého místa.
Na zdejším náměstí se často pořádají pravidelné trhy a různé slavnosti.

Garachico                                                                                                                                         historické přístavní městečko,které se nachází na úpatí hor. V roce 1706 bylo téměř zničeno blízkou sopkou Montana Negra. Z městečka se dochovala  pouze městská brána a pevnost, kterou můžete vidět v parku poblíž dnešního centra města. V okolí města pak  vznikly rozsáhlé plantáže cukrové třtiny a banánovníků.

Trasa zde :

3 den. 5.7.2014 

Západ a jižní pobřeží, aneb divoké skalní útesy a kaňony  Masca

Doporučuje se do tohoto místa vydat již v ranních hodinách. Projíždíte horskou silnicí musíte  nejdříve zdolat vysoké hřebeny hor, kterými je Masca obklopena. Horská silnice je místy tak  úzká, že se v ní jen těžko vyhýbají dvě auta. Bonusem jsou nádherné výhledy do údolí a několik odpočívadel vhodných k přestávce. Kdysi opomíjená oblast Tenerife je dnes jednou z nejnavštěvovanějších.
Aktivní turisté se jistě  rozhodnou absolvovat turistickou trasu, jenž vede příkrým svahem skrz hluboký kaňon až k moři.

Puerto Santiago Los Gigantes Obrovské útesy.

Název v překladu ze španělštiny znamená "Obři". Skály se tyčí nad mořem do výšky 500 - 800 metrů a jedinou cestou, jak se dostat do jejich blízkosti je lodí po moři.

Navštívíme pláže s černým, sopečným pískem La Arena a Playa Jardin

Potom koupání na Playa de las Americas, Los Cristianos **

Letoviska Playa de las Americas je nově vybudované modernístředisko skládající se pouze z velkých hotelů, restaurací, diskoték a apartmánových komplexů.  Velké turistické centrum kam denně dováží mnoižství turistů z blízkého letiště. To je snad jediná výhoda tohotu letoviska.

Trasa  zde :

4 den. 6.7.2014

Koupání na pláži Playa de las Teresitas a pak prohlídka Santa Cruz de Tenerife.

Hlavní město ostrova a zároveň významný přístav je středně velké město srovnatelné například s Brnem. Je to  druhé největší město  Kanárských ostrovů. Právě z tohoto přístavu  se dá pohodlně dostat trajekty na ostatní Kanárské ostrovy.  Nedaleko se nachází druhé letiště na ostrově Tenerife.
Za návštěvu rozhodně stojí i rozlehlý městský park a historické centrum.

5 den. 7.7.14

 

Sopečné vnitrozemí

Pico del Teide - nejvyšší hora Španělského království

Dominantou národního parku Las Canadas del Teide, který byl vyhlášen v roce 1954 je nejvyšší hora, která je se svými 3717 m.n.m nejvyšší horou Španělska. Je zde postavena kabinová lanovka, která končí  pod vrcholem Teide, ve výšce 3555 metrů nad mořem. Pro výstup na samotný vrchol sopky je třeba povolení, které je možno zdarma vyřídit  v kanceláři národního parku, která se nachází v Santa Cruz de Tenerife, ulice Emilio Calzadilla 5. Otevřena je v pondělí až pátek od 9 do 14 hodin. Nutné je s sebou přinést fotokopii cestovního pasu, případně občanky. Povolení platí pouze na jeden den. 

Los Roques de García - Parador National de las Canadas.

Ihned po Teide se jedná o druhou nejnavštěvovanější zajímavost zdejší oblasti.
Skalními útvary Los Roques de García, které jsou pozůstatky i sopečných komínů.

Rozhodně nejfotografovanějším objektem je skála Roque Cinchado, mezi turisty známá jako "boží prst".

Paisaje Lunar

Po horské cestě směrem od Teide se dostaneme do vesnice Vilaflor, která leží ve výšce 1400 metrů nad mořem. Díky tomu je často výchozím bodem pro turisty, kteří se vydávají na delší pěší túru do národního parku Las Canadas del Teide. Dá se odsud také pohodlně dostat  do místa, kterému se říká Paisaje Lunar, neboli měsíční krajina.

Astronomická observatoř del Teide

Hvězdná observatoř se nachází na odbočce silnice
vedoucí od křižovatky značené jako El Portillo de la Villa na severovýchodě náhorní plošiny vedoucí do Santa Cruz de Tenerife.

Trasa  zde :

6 den. 8.7.14   

Loro Park

Za návštěvu také rozhodně stojí jedna z nejproslulejších atrakcí na Tenerife Tato botanicko-zoologická zahrada je jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí celých Kanárských ostrovech. Najdete zde obrovské množství  pestrobarevných papoušků z celého světa, z nichž někteří umí nejen mluvit, ale také počítat a provádět mnohé roztodivné kousky. Jená se o velkou zoologickou zahradu, kde mají svoje místo i tygři, šimpanzi, krokodýli a především vždy dobře naladění delfíni, kteří svou hrou baví diváky a především děti. Doporučujeme také navštívit největší výběh pro tučňáky na světě, obrovská akvária nebo unikátní kaktusárium.

9.7.Odlet

Jak naše plánovaná dovolená dopadla a co jsme vše viděli si můžete postupně přečíst zde:

Inspiraci pro itinerář jsem čerpal především z internetu.

http://www.luko2.com/cestovani/kanarske-ostrovy-tenerife.htm

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 
Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×