Jdi na obsah Jdi na menu

Kanárské ostrovy, Tenerife. Dovolená, cestopis. Rady a tipy na cestu, aneb to nejzajímavější na Tenerife za 6 dní.

příprava na cestu a itinerář najdete zde :

Ropočet a cesta do hotelu.

www.lastminute.de online cca 14 dní před odletem Letenka Drážďany - Tenerife south a 7 nocí Hotel Pez Azur v Puerto de la Cruz. za cenu 200 Eur na osobu:    

další výhodné ubytování nejen na Tenerife                 zde :

 

Půjčení auta s nádrží a kompletním pojištěním:                                    Bilinger 127 EUR na 7 dní :  Fiat 500.

nejvýhodnější autopůjčovna nejen na Tenerife            zde :

Trasa Brno Drážďany Brno cca 700 km, Parkování letiště Drážďany 8 dní 15 Eur, venkovní parkoviště P3, cca 300 m od odletové haly, Letiště Drážďany káva v automatu 2 krát 1,8 Eur

Útrata na  Tenerife:

2.den nákup snídaně 5 Eur, nákup v marketu 20 Eur, káva v La Laguna 6 Eur, banány 1 Eur

celkem 32 Eur

3.den snídaně 6 Eur , přívěšek 2 Eur, vstupné Dracena park za 3 os 15 Eur, nákup supermarket 15 Eur

celkem 38 Eur

4.den káva Los Gigantos 5 Eur, benzin 27 l 31 EUR karta, banány 1 Eur

celkem 37 Eur

5.den snídaně 2 Eur, supermarket 23 Eur

celkem 25 Eur

6.den Loro park vstupne 3os 102 Eur, supermarket 16 Eur

celkem 118 Eur

7.den nákup 10 Eur

8.den benzín 17 Eur, banány 1 Eur

---------------------

útrata celkem cca 300 Eur

Celkové náklady na dovolenou cca 1050 Eur pro 3 osoby.

1. den : Cesta na letiště a z letiště na hotel

Cesta na letiště Drážďany je asi nejjednodušší variantou ze všech německých letišť. Většina trasy je v Čr po dálnici a od hranic již plně po kvalitní německé dálnici a samozřejmě bezplatně. Dálnice je až k letišti a hned před ním se nachází venkovní parkoviště. Stání zde je minimálně na 7 dní a to za výhodnou cenu 15 Eur. V odletové hale na 1 patře se nachází množství Last minute agentur, prodávajících zájezdy. Ale nikde jsem nenašel podobnou nabídku jakou jsme koupili přes web. Výhodou je i free wifi, ale často pomalá. Naše letadlo má asi 45 minut zpoždění, ale po pohodovém letu přistáváme asi v 22 hodin místního času v Tenerife South. Z letadla pořizujeme první fotografie sopky Teide v zapadajícím slunci.  Po krátkém zaváhání, půjčovna Alamo není nikde značená, zjišťujeme, že spadá pod půjčovnu Europcar. Dále již klasika: kreditní karta, řidičák, pas. popř občanka. Napsat adresu v ČR a telefon a ještě se ptají na adresu hotelu. Stačí název a město. Pojištění a plnou nádrž máme zaplacené. Dostáváme naše doposud nejmenší vozítko Fiat 500.  Jsme však pouze 3, takže se vejdeme i se dvěma kufry v pohodě. Je téměř 23 hodin a nás čeká asi hodinová cesta do hotelu. Kolem ostrova však vede dálnice a tak po menších potížích při odbočení v Santa Cruz se dostáváme až do našeho cíle v Puerto de la Cruz a hotelu Pez Azur. Na recepci  je služba 24 hodin a již nás očekávají. Opisují čísla pasů a kopírují zaslaný voucher a po 10 minutách dostáváme klíče. Kupodivu i v tuto hodinu se dá v pohodě najít  místo na zaparkování cca 100 m od hotelu. Takže naše první dovolená s německou cestovkou začíná zcela bez problémů. Hotel Pez Azul se nachází asi 700 m od pláže. K dispozici je velký venkovní bazén s lehátky a slunečníky. My máme apartmán pro 3 a je vybaven kuchyňským koutem. Vybavenost nádobím je dostačující. Znovu však oceňujeme naši cestovní varnou konvičku. Zaleháme po chvíli. Zítra nás čeká první výlet po Tenerife.

následující den :  Punta del Hidalgo, La Laguna, Anuga, San Andre.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 
Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×