Jdi na obsah Jdi na menu

Lidečko - Čertovy skály

6. 7. 2013

Při naší cestě na Slovensko jsme cestou rozhodně nemohli vynechat návštěvu krásného přírodního útvaru v blízkosti obce Lidečko,kousek od hranic se Slovenskem. Skalní útvar nazvaný Čertovy skály.  Při příjezdu do obce ve směru od Vizovic se skály nachází po pravé straně hned při vjezdu do obce. Je zde i menší parkoviště a přes silnici se nachází restaurace kde je možnost občerstvení. Prohlídka skalního útvaru zabere kolem 30 minut a je tak určitě zajímavým zpestřením po delší cestě.

Čertovy skály

Z parkoviště jdeme asi 50 m do kopce kde se určitě zastavíme u informační tabule. Zde je popsána i krátká pověst jak tento zajímavý přírodní útvar vznikl. Po té již můžeme zvolit variantu zda obejít skály zprava nebo zleva. Mě se lépe jeví varianta jít nejprve pod skálami zleva, především z důvodu jednoduššího sestupu .

Čertovy skály Lidečko

V dobrém počasí mohou cestu absolvovat v pohodě i menší děti,rozhodně však bez kočárku. Z vrcholku skal je nádherný pohled na obec Lidečko a okolní pastviny. 

 

foto zde

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 
Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×