Jdi na obsah Jdi na menu

Majorka - Girona - Bergamo za 5 dní

26. 9. 2009

Majorka - Girona - Bergamo za 5 dní

Low cost cestování se mi opravdu zalíbilo , a tak když jsem si přečetl pár opravdu neuvěřitelných výletů na mém oblíbeném webu www.akciletenky.com , nechal jsem se rychle inspirovat k následujícímu pokusu. Dá se zvládnout za 100 euro 3 země za 5 dní ? Bude to stát vůbec za tu námahu? Po našem výletu na Sardinii  ( čtěte zde ) to bude další výzva . Pokud Vás zajímá výsledek pak čtěte dále. Několik hodin plánování a hledání letenek a ubytování a zde je výsledek.

Plán cesty :

26.9.2009 Odlet z Brna v 18 hod do Londýna ( Stansted ) . Vzhledem k tomu , že jsme se z Londýna vrátili před třemi týdny následuje pouze noc na letišti .

27.9.2009 Odlet Stansted do Palma de Majorka v 11 hod. Přílet ve 13 hodin . Odjezd do hostelu v Arenalu autobusem od letiště. Po ubytování autobusem na odpolední a večerní výlet do města .

28.9.2009 Po snídani koupák na pláži cca 50 m od hostelu a zastávky na letiště. V 16 hod odjezd na letiště a odlet do Girony . V Gironě autobusem do centra do hostelu . Večerní prohlídka města .

29.9.2009 Po snídani další prohlídka města a opalování. Večení odjezd na letiště. Spánek na letišti.

30.9.2009 Ranní odlet do Bergama. Přílet v cca 9 hod . Návštěva místního schoping centra ,oběd a pak opalování před letištěm.

30.9.2009 Odpoledne odlet do Brna

Rozpočet cesty :

1.den Brno -Londýn letenka 5 Eur

noc na letišti Stansted

2.den ráno jídlo z domu

Londýn-Mallorca letenka 15 eur

autobus na hostel 2 eur

Hostel se snídaní 1 noc 10 eur

autobus centrum a zpět 2 eur

jídlo Mc Donald 8 eur

3.den autobus na letiště 2 eur

Mallorca - Girona letenka 5 eur

autobus do centra a zpět 4 eur

hostel se snidaní 16 eur

jídlo a pití přes den cca 12 eur

noc na letišti

4.den pití na letišti 2 eur

Girona - Bergamo letenka 5 eur

jídlo v obchodním centru 10 eur

Bergamo - Brno letenka 5 eur

 

Náklady celkem cca                 100 euro

 

1 den noc na Stanstedu opět trávím na obvyklém místě na konci odletové haly. Trojsedačku si zaberu už kolem 18 hod .

spací místo na letišti Stansted - naproti Air China

Poté se místa zaplňují velmi rychle a po 21 hod již není kam sednout. Další ranní pasažéři již zůstávají na zemi. Mám s sebou spacák takže mě nic nechybí.

 

2 den kolem 5 hodiny ráno je již kolem velký ruch. Po očistě si dávám jídlo a procházím halu. Odlet na Malorku je přesný. Už se těším na svoji první návštěvu tohoto ostrova. Blížíme se k Mallorce . Přilétáme od severovýchodu. Sedím u okna na pravé straně a tak mohu pozorovat nádherné hory poloostrova Formertor. Už teď vím jistě, že sem se chci podívat ne pouze na 1 den , ale příště to zcela jistě bude na delší dobu a s někým dalším. Po příletu obdivuji  obrovskou letištní halu, ale pospíchám na autobus. Před odletem bude ještě dost času. Zastávku autobusu kupodivu nacházím během 5 minut. Autobus odjíždí za dalších 15 min. Vše jde jak po másle a v 16 hodin jsem již v hostelu  Tierramar. Dvoulůžkový pokoj mám kupodivu sám .

Arenal Mallorka hostel

 

Naproti je dokonce hospoda s Pisner Urquel, ale zavřená . Vzhledem k tomu, že se bude brzy stmívat odjíždím za 20 min. zpět do centra města. Jedním slovem nádhera. Jedeme kolem nekonečné pláže v Arenallu a za 25 min jsme před městskou Katedrálou.

Katedréla Palma de Malorka

 

V hostelu jsem si vzal mapku historického centra , proto ihned začínám prohlídku . Opravdu nádherné místo . Centrum, Katedrála , umělé jezírko s fontánou i přístav .

fontána u Katedrály Palma de Malorka

 

Prohlédněte fotky a dáte mi za pravdu . Po setmění se najím v místním MC a ještě jednou procházím kolem Katedrály. Nyní již po setmění . Všechno krásně nasvíceno reflektory. Do hostelu se vracím kolem 22 hod . Celý den bylo nádherné počasí. Už se těším na zítřejší koupání.

foto 2 den zde

3 den  Ráno výborná snídaně bez omezení množství. V 10 hodin již ležím na pláži .

Arenal pláž

 

Postupně přichází další turisté. Kupodivu většina z východní Evropy. Je slyšet polština, ruština , čeština . Počasí i voda naprosto v pohodě . Na slunci je přes 30C a voda kolem 24 C. Odpolední odjezd na letiště opět v pohodě. Následuje opět prohlídka letiště.

Objevuji nádhernou letní terasu v prvním patře . Není zasklená, ani klimatizovaná, přesto zde je krásně. Dokonce sem lítají i ptáci. Rozhodně doporučuji navštívit. V každém případě je letiště V palmě asi prozatím to nejhezčí, která jsem dosud navštívil. Let Palma de Mallorca – Girona proběhl bez zpoždění a v 19 hodin jsem již na nástupišti autobusů do centra Girony. Nádraží se nachází cca 200 m od východu z letiště . Po východu z příletové haly je nutno jít doleva . Zpáteční jízdenka do centra stojí asi 8 euro a cesta do centra trvá cca 45 min.  Ubytování mám objednané v hostelu přímo v centru asi 15 min pěšky od autobusového nádraží. Vše se mi podaří najít bez problémů a jak později poznám jde o nejlepší hostel ze všech kde jsem dosud byl.

Přestože se již setmělo vyrážím do večerního města na obhlídku osvětlených památek. I po 20 hodině je krásně teplo. Ideální na večerní procházku uličkami židovské čtvrti, v okolí místní university i po hradbách. Nádherná je i místní osvětlená katedrála. Na hostel se vracím po 23 hodině. V kuchyňce si ještě dělám večeři. 

kuchyně v hostelu v Gironš

Dáváme se do řeči s dvojicí s Izraele, kteří cestují po Španělsku již třetí týden a s turistkou z Holandska, která je zde na studijním pobytu. Další den plný nových zážitků. Dopoledne super koupání na Mallorce a večer romantická procházka po Gironě.

 

4. den ráno se opět přesvědčuji, že volba tohoto hostelu byla výborná. Opravdu bohatá snídaně dokonce i ovoce a zelenina . Samozřejmě káva , 5 druhů čajů, 3 druhy džusů atd,atd.

snídaně v hosteli v Gironě

 

Opravdu super a jak dlouho to vydržíte. Proti snídani v Londýnském hostelu úplné All inclusive. Při snídani se ještě seznamuji s Brazilcem studujícím v Kanadě. Naštěstí se všichni dokáží přizpůsobit mojí angličtině, která je na úrovni základní školy. Využívám místní bezplatné úschovny zavazadel a opět vyrážím do centra Girony. Tentokrát si vybírám prohlídkovou trasu podle mapy, kterou jsem dostal v hostelu. Trasa vede po místních hradbách a to doslova. Na hradbách jdete po úzkém chodníčku a postupně procházíte jednotlivé strážní věže. S každým dalším krokem se otevírají nové a nové pohledy na Gironu. Opět nebe bez mráčků a teplota nad 25 C. Nejzajímavější část cesty po hradbách je až na samém vrcholu,kde se nachází zahrady. Obrovské kaktusy, kvetoucí rostliny a palmy.

zahrady nad Gironou

 

To vše spolu s pohledem na město  mně opět utvrzuje v tom, že i sem se musím znovu vrátit, abych vše ukázal i svým blízkým a mohl tak vychutnat všechny zážitky ještě intenzivněji. Znovu procházím kolem dalších památek a muzeí. V jednom z nich je výstava věnovaná Napoleonovi. Pro mě je to zajímavé i z důvodu, že bydlím kousek od Mohyly míru u Slavkova na Moravě. Po obědě v místní pizzerii se vracím do zahrad a další dvě hodiny vychutnávám snad poslední letošní intenzivní slunce. Po příjezdu domů pak vypadám jako kdybych přijel z Karibiku. Vzhledem k tomu, že ráno mi odlétá letadlo již v 6 hodin ráno řeším další přespání na letišti. Vracím se do hostelu. Ještě prohodím pár slov s Polkou, která je na recepci. Zpátky na autobus

autobus na letiště Girona

a po 20 hod jsem na letišti. Spaní na místním letišti je docela pohodové. Dají se najít 3 sedačky bez opěradel a je zde i docela klid. Vytahuji spacák a z dalšími spolunocležníky zaleháme.

 

Večerní cesta na letiště i noc v Gironě proběhly v pohodě.

foto 4 den zde 

5.den Vstávám opět kolem 5 hodiny a po ranní hygieně již odcházím k odletu. Vše jako obvykle a v 9 hod přistáváme v Bergámu. I tady je stále krásné počasí . Prohlídku Bergáma již nechávám na další výlet a proto odcházím do blízkého schoping centra.

Orio shoping centrum u letiště Bergamo

Centrum se náchází asi 10 minut pěšky od letiště, a proto je nejlepší možností jak si zkrátit čekání na letadlo. Dá se zde poměrně levně najíst a v místních výprodejích nakoupit pár dárků. Když už rodina neletěla se mnou tak aspoň nějakou pozornost. Po poledni se vracím k letišti a na trávníku rekapituluji svůj výlet a stále více je mi jasné ,že tento styl cestování je to pravé. Uděláme pár úprav, prodloužíme dny pobyt , ale s cestovkou to již nebude. Za poslední 4 dny mám tolik zážitků, jako bych jel kolem světa.

 

Takže ještě jednou díky všem Akčním letenkářům

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 
Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×