Jdi na obsah Jdi na menu

Merida, návštěva výstavy španělských delikates a specialit FIAL 2014 v Don Benito .

 

Začátkem prázdnin 2014 jsem byl osloven nabídkou společnosti VSI s možností návštěvy dvou denního  veletrhu obchodních příležitostí ve španělské Meridě. Výstava FIAL 2014,

Merida,Fial 2014

kterou společnost VSI zorganizovala, nabízela možnost setkání s významnými výrobci z oblasti Extramadura. Tato oblast Španělska se vyznačuje svou jedinečností tím, že velká většina místních producentů produkuje svoje výrobky metodou ekologického hospodářství.

p align="center">Merida,Fial 2014

A vzhledem k zaměření mojí obchodní společnosti, která se orientuje na nabídku evropských delikates a specialit vysoké kvality bylo rozhodování, zda pozvání přijmout poměrně jednoduché.  Po několika dnech jsem však dostal informaci, že moje účast byla schválena. Organizace dopravy na místo byla ze strany španělské společnosti a její pobočky v Praze dokonale zvládnuta.

Jako odletové letiště jsem si zvolil Vídeň. Před odletem do Madridu jsem volný čas vyplnil návštěvou salonku Sky Lunch

Sky Lunch Videň

a díky vlastnictví Mastercard kreditní karty byl můj pobyt zde včetně veškeré konzumace jídla i pití  bezplatný. Na vstup do salonku Vám postačí jakákoli aktivní kreditní karta MC. Salonky se nachází až v odletové části letiště ve druhém patře.  Cesta do Madridu trvala asi tři hodiny a potrápily nás silné turbulence. Na letišti v Madridu byli všichni účastníci, kteří byli pozvaní na tuto výstavu, již očekáváni a následně přepraveni autobusem do Meridy k ubytování. Celkově se sešlo asi 80 lidí. Přijeli obchodníci z Brazílie, Mexika, Peru, Kolumbie, Rumunska, Bulharska, Maroka, Ukrajiny, Polska, Německa, Itálie a dalších zemí.

Madrid

Obavy s problémy s komunikací se po prvním setkání vytratily. Již na letišti bylo jasné, že se zde setkala velmi pohodová skupina lidí a ještě před nástupem do autobusu jsem se seznámil nejen s dalšími krajany z Prahy a Olomouce, ale i s velice ochotnými organizátory z Barcelony, obchodníkem z Polska, Itálie a Peru. Čekala nás téměř 4 hodinová cesta autobusem do Meridy na hotel. A i když jsme po dlouhém celodenním cestování byli po příjezdu na hotel unaveni, tak díky dobré organizaci jsme ještě zvládli krátkou uvítací prezentaci a navíc pak výbornou večeří, která se skládala z místních domácích specialit. Krásný historický hotel                                                                           Parador  

Parador hotel Merida

přímo v centru Meridy a veškerá pomoc od organizátorů vypovídá o tom, že místní společnosti si opravdu váží času svých obchodních partnerů. Po večeři ještě krátká příprava na zítřejší schůzky a pak již buenas noches.   
Snídaně s bohatou nabídkou místních výrobků byla stejně výborná jako večeře. Po snídani již byly připraveny autobusy, které nás zavezly do nedalekého výstavního centra v Don Benitez. Před odjezdem na výstavu jsem byl kontaktován několika vystavovateli, ale ještě jsem neměl představu o velikosti výstavy a množství vystavovatelů.

Merida,Fial 2014

Po příjezdu jsme byli překvapeni především velice dobrou skladbou a různorodostí představovaných výrobků. Jak jsem předpokládal, nejčastějším produktem v nabídkách společností byly Iberico speciality jako Jamon, Chorizo, výrobky uzenářské, vína, sýry a sýrové výrobky a samozřejmě olivové oleje. Podle sestaveného seznamu jsem absolvoval asi 12 obchodních setkání se zaměřením na naše portfolio produktů.
Sýry, delikatesy k vínu a masné speciality. Také mě zaujala nabídka opravdu exkluzivních cukrářských specialit. Konkrétně španělské výběrové fíky polévané výbornou belgickou čokoládou, španělské sýrové dorty a olivové oleje ve spreji v dárkovém balení. A samozřejmě unikátní lahůdky typu Jamon Iberico, špičková španělská vína a mnoho dalších netradičních výrobků. Přesně takové výrobky vhodně zapadají do portfolia naší nabídky. Nové a netradiční výrobky, nápadité dárkové balení a fakt, že určitě nebudou v nabídce mnoha obchodů, mě již první den přesvědčil, že využití podobné nabídky je nejlepší cestou, kam dále zaměřovat svoji činnost.
Merida,Fial 2014

Počet vyměněných vizitek jak s vystavovateli, organizátory, ale i s ostatními účastníky se blížil 50 a již první den se vytvořila parta opravdu příjemných pohodových lidí.  
Vystavovatelé byli často i malé rodinné společnosti, majitelé rodinných farem, rodinných pivovarů http://cervezablomberg.es/ !!, ve Španělsku věc nevídaná. A já jsem se zde cítil opravdu příjemně, jako při setkání s vinaři u nás na Moravě, odkud jsou převážně moji hlavní obchodní partneři. I mezi ostatními účastníky nejen z České republiky panoval podobný  názor.

Večer po náročném dni nás opět čekala večeře plná dalších specialit

 

Merida,Fial 2014

a pak ještě zbyl krátký čas na prohlídku večerní Meridy a pořízení zajímavých fotografií večerního města.

Merida,Fial 2014

Druhý den výstavy v dopoledních hodinách stále probíhala další obchodní jednání, ale již při obědě to spíše jako velké setkání mnoha známých po delší době. A díky zajištění dřívějšího odvozu do Meridy nám zůstalo před večeří dostatek času i na návštěvu nádherných místních památek.

Merida,Fial 2014

O Meridě si můžete najít velké množství dalších informací a tak mohu jistě i za všechny ostatní dodat, že Merida a celý region Extramadura je nádherným koutem Španělska a rád se sem vrátím i za turistickým poznáním.
Připojuji několik dalších fotografií  zde , které se mi při této zajímavé akci podařilo pořídit a děkuji tímto i všem dalším účastníkům akce, s nimiž jsem se setkal, za jejich příjemnou společnost.

 

Merida,Fial 2014

 

Ještě bych rád poděkoval všem pořadatelům tohoto setkání za velmi dobře zorganizovanou a kvalitně zajištěnou akci.

Rád Vás kohokoli přivítám v České republice ať na obchodním jednání nebo pokud rádi cestujete a poznáváte nové země. Neváhejte mě kdykoli kontaktovat. Mám mnoho zkušeností s organizací turistiky a rád Vám pomohu.
s pozdravem ing. Roman Jancik, Moravia TC
Česká republika BRNO

 

www.dobresyry.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

TomšíkP - Pěkné

11. 10. 2014 8:29

Romane, moc pěkně jsi to popsal. Úplně jsem se do toho vžil.

 

 

 
Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×