Jdi na obsah Jdi na menu

Německo - Mnichov 2012 – Allianz Arena Audi cup

Německo - Mnichov 2012 – Allianz Arena Audi cup

při našem výletu do Rakouských Alp jsem na internetu našel neodolatelnou nabídku. A to vstupenky na Audi cup v Mnichově ve slavné Allianz Areně. Vidět na tomto úžasném místě hrát proti sobě takové světové giganty jako Brazilské Porto Alegre proti Ac Milan a především FC Barcelona proti domácímu týmu Bayern Mnichov za cca 800 kč na osobu . Trochu váhám zda koupě není až příliš výhodná, ale přesto objednávám. Vzhledem k tomu,že  jsme nikdo ještě v Mnichově nebyli, spojíme fotbal i s prohlídkou alespoň centra města. Odjíždíme tedy brzy ráno z Mittersillu

mnichov-2011--4-.jpg

a po dálnici jsme za chvíli u Allianz Areny. Hned na první pohled je to úžasná stavba. Zjistil jsem si, že se dá využít blízké PR parkoviště a při koupi jízdenky do centra je parkování zdarma. Navíc využíváme multi ticket pro 4 osoby a za 11 Eur máme parkování až do večera a cestu do a z centra Mnichova. Jak velký rozdíl proti Salzburgu kde jsme platili 13 Eur za cca 3 hodiny parkování. Metro navíc odjíždí přímo z parkoviště a tak jsme již kolem 11 hodiny přímo před Mnichovskou radnicí.

 

 

mnichov-2011--34-.jpg

 

 

Již v metru je zcela jasné, jaký druh turistů dnes ve městě převažuje. Celé město fotbalem žije naplno. V ulicích kromě fanoušků jsou i mladí fotbalisté a fotbalistky v dresech Bayernu. Jak předvádí svoje kousky s míčem ,tvoří se kolem velké hloučky fanoušků a posilněni pivem , vytváří i zde tu pravou fotbalovou atmosféru. Stihneme projít pár památek v centru a hlavní obchodní třídu . Zde je největší pohyb u obchodních domů se sportovními doplňky. V nich se opět potvrzuje, že dokonale zvládnutý marketing sportovního clubu je přínosem pro celý region. Podle toho co jsem četl mělo by být v Allianz Areně vyprodáno. Všechny místa jsou pouze k sezení, přesto se zde vejde přes 66000 fanoušků. Zápasy začínají v 18 hodin a již po 15 hodině proudí metrem davy fanoušků .

mnichov-2011--51-.jpg

 

Po prohlídce města tedy také jedeme zpět. Metro již praská ve švech a atmosféra houstne. A což teprve po vystoupení z metra. Již nyní je jasné,že to bude dokonalý zážitek. Trochu s obavami přicházíme před bránu kde kontrolují všechny vstupující a také vstupenky.

 

Allianz Arena Mnichov

 

Procházíme však v pohodě a míříme úplně na druhou stranu arény. Pak už vystupujeme snad až do nebe na třetí nejvyšší tribunu. Obávám se zda vůbec něco uvidíme. A pak vcházíme do ochozů. Je ještě téměř hodina do prvního zápasu a atmosféra je úžasná.

mnichov-2011--115-.jpg

 

Pravdou je, že hlavní orchestr nejsou diváci,ale dokonalá aparatura.. Pohled uvnitř je neskutečný. Z mládí si pamatuji zápasy Brněnské Zbrojovky s Baníkem v památném roce 1978 . Tehdy bylo za Lužánkami přes 50000 lidí a aparatura rozhodně taková nebyla . Tehdy se však fanoušci vtěsnali na plochu sotva třetinovou . Aréna působí obrovským dojmem a ani Vám nepřijde, že zde těch 60000 lidí opravdu je. Ale stejně jako ve městě i zde je dokonale zvládnutý program. Samozřejmě předvádění nejdražších sportovních modelů Audi. Pak přichází kouzelní dribléři s míčem. Čas tedy uplyne a vchází první dva týmy. Místa k sezení jsou již zaplněna a začíná aplaus. Postupně však diváci stichají a kdyby za námi neseděla skupinka Italů, ani bychom snad nevěděli , že jsme na fotbale. Naše obavy, že moc neuvidíme berou za své.

mnichov-2011--161-.jpg

 

Jsme přímo za branou a zde rozeznáme i obličeje . Na protější bránu je to sice dál, ale přehled je perfektní. Končí první utkání . Vůbec není důležité kdo vyhrál. Myslím že všichni . Po hodinové přestávce se konečně na stadionu probírají domácí fanoušci a za velké podpory aparatury se konečně cítíme jako na fotbale. A hlavně Bayern a Barcelona , to jsou pojmy sami o sobě. Fotbal sice postupně graduje, ale místní fanoušci jakoby se přišli pouze podívat . Celkový dojem byl samozřejmě úžasný, ale pro atmosféru si běžte raději do kotle brněnské Komety. Turnaj nakonec vyhrála tuším Barcelona . Samostatným zážitkem byl i dojezd z úplně zaplněného parkoviště, který trval více než hodinu .

Allianz Arena Mnichov večer

 

Ještě podotýkám. Pokud využijete toto PR parkoviště ,rozhodně schovejte jízdenku z metra. Bez ní mnoho lidí platilo vysoké parkovné. Takže díky za vstupenka a krásný zážitek.

Další foto z Mnichova a arény zde       

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 
Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×