Jdi na obsah Jdi na menu

Jak ukrajinský popelář čechovi v Portugalsku pomohl

jedna veselá historka z našich cest po Evropě 

 

Portugalsko přijíždíme do města Portimao a nevíme kde je náš hotel :
Je 23 hodin a my po ulici tam a sem projíždíme již potřetí  a nic. Musíme najít někoho kdo pomůže. V tuto noční dobu je to však těžký oříšek. Prochází pouze pár turistů a ti to zde neznají. Nakonec zastavujeme u popelářů, kteří zde v tuto dobu odváží odpad. Oba se dívají na voucher ,název hotelu a stále se nemohou shodnout kde má být. Nakonec jeden z nich zavolá na tel a zjistí přesné místo.
Vzhledm k tomu,že mluví pouze portugalsky jsme rádi , že si sedá k nám do vozu s tím,že nám cestu ukáže. Za pár okamžiků nás čeká překvapení. Po dvou odbočkách , když navigace říká doprava se náš průvodce naučí také říkat doprava.
A najednou se bez problému domluvíme rusky. Ukázalo se , že starší pán zde žije již 12 let a je původem z Ukrajiny. A jak se nám ta ruština najednou hodí. 
Najít hotel v noci je opravdu složité i pro něho. Nakonec po 5 minutách přijíždíme k hotelu a zjišťujeme, že máme vše připraveno . Odvážím pomocníka zpět do práce a pomalu se chystáme na první noc.
celý cestopis najdete zde
 
hyperslevy.cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 
Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×